Rumlardan Erdoğan’a vakıf mülkleri için teşekkür – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Rumlardan Erdoğan’a vakıf mülkleri için teşekkür

KUZEY ve Güney Amerika Rumları Başpiskoposu Dimitrios ve beraberindeki heyet Başbakan Tayyip Erdoğan’ı New York’ta kaldığı otelde ziyaret etti. Heyet, azınlık vakıflarına ait mülklerin iadesiyle ilgili yapılan yasal düzenleme nedeniyle Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan da düzenlemeyi bir karşılık beklemeden yaptıklarını, hakkın, hukukun gereği olduğunu belirtti. Dini azınlıklar noktasında bu tür adımları Yunanistan’dan da beklediklerini vurgulayan […]

26 Eylül 2011
Milli Düşünce Merkezi
KUZEY ve Güney Amerika Rumları Başpiskoposu Dimitrios ve beraberindeki heyet Başbakan Tayyip Erdoğan’ı New York’ta kaldığı otelde ziyaret etti. Heyet, azınlık vakıflarına ait mülklerin iadesiyle ilgili yapılan yasal düzenleme nedeniyle Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan da düzenlemeyi bir karşılık beklemeden yaptıklarını, hakkın, hukukun gereği olduğunu belirtti. Dini azınlıklar noktasında bu tür adımları Yunanistan’dan da beklediklerini vurgulayan Erdoğan, heyetten bu konuyu Yunanistan’da gündeme getirmelerini istedi. Rum heyetinden bir konuk, kabulde Erdoğan’a, “Yunanistan zor bir dönemden geçiyor. Ekonomik açıdan Yunanistan’a yardımcı olabilirseniz bu Avrupa Birliği sürecinizi kolaylaştırabilir” önerisinde bulundu. Erdoğan’ı ziyaret eden heyette Başpiskopos Dimitrios’un yanı sıra Michael Jaharis, John Catsimatidis, Anthony Limberakis, Dennis Mehiel ve Papaz Alexander Karloutsos yer aldı.
Ümit ÇETİN / NEW YORK
25 Eylül 2011

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları