Rusya’dan işgal altındaki Kırım’da güç gösterisi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Rusya’dan işgal altındaki Kırım’da güç gösterisi

İşgalci Rusya tarafından, Kırım’da askeri geçit düzenlendi.

25 Haziran 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kırım
Rusya’dan işgal altındaki Kırım’da güç gösterisi

 

Kırım

İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı elde ettiği zaferin 75’inci yıl dönümünü kutlamak için düzenlenen askeri geçit töreni ilk başta 9 Mayıs tarihinde yapılacaktı fakat korona virüsü sebebiyle ertelenmişti. Rusya’da gündemde olan tartışmalı anayasa değişiklikleri referandumu öncesinde, korona virüsü etkisini sürdürürken, kamuoyu destek oranını yükseltmek için adeta güç gösterisi yapıldı.

Akyar (Sivastopol) kentinde düzenlenen askeri tören sırasında bir T-34 tankının manevra yapamadığı ve yanlış yola girerek izleyicilere birkaç metre kala durduğu görüldü. Tören boyunca korona virüsü tedbirlerine asla uyulmaması da gözlerden kaçmadı.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Kırım’da yapılan askeri geçit törenlerinin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun kararları da dahil olmak üzere, Ukrayna’nın mevcut yasalarını ve uluslararası hukuku ağır bir şekilde ihlal ettiğini belirtti.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları