Sadece sorular

1. Bazı MİT görevlileri ile Hakan Fidan’ın PKK önderleriyle yaptığı Oslo görüşmeleri hangi yılda oldu? O zaman Hakan Fidan’ın görevi neydi ve kimi temsilen görüşmeleri yürütüyordu? 2. Açılım politikası hangi iktidarın politikası idi? 3. Abdullah Öcalan’ın mektupları hangi iktidar zamanında Diyarbakır meydanında okundu? 4. Öcalan’ın mesajları hangi iktidar zamanında Kandil’e götürüldü? 5. Irak’taki PKK militanları […]


1. Bazı MİT görevlileri ile Hakan Fidan’ın PKK önderleriyle yaptığı Oslo görüşmeleri hangi yılda oldu? O zaman Hakan Fidan’ın görevi neydi ve kimi temsilen görüşmeleri yürütüyordu?

2. Açılım politikası hangi iktidarın politikası idi?

3. Abdullah Öcalan’ın mektupları hangi iktidar zamanında Diyarbakır meydanında okundu?

4. Öcalan’ın mesajları hangi iktidar zamanında Kandil’e götürüldü?

5. Irak’taki PKK militanları için hangi iktidar zamanında sınırda mahkemeler kuruldu?

6. Bağımsızlık için referandum yapan Mesut Barzani hangi partinin kongresine katıldı?

7. Barzani’nin peşmergeleri hangi iktidar zamanında Türk topraklarından Kobani’ye geçirildi? Türk yetkililerinin gözetiminde Kobani’ye geçirilen peşmergeler kime yardıma gidiyordu?

8. ABD ile birlikte Suriye’nin iç işlerine karışılıp “Şam’da Cuma namazı kılacağız” denildiği tarihte Türkiye’nin cumhurbaşkanı ve başbakanı kimlerdi?

9. Yarım milyona yakın Suriyeli mülteci hangi iktidar zamanında Türkiye’ye geldi?

10. Kıyılarımızın yanı başındaki 18 adaya Yunan askerleri hangi iktidar zamanında konuşlandı?

11. “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.” sözünün sahibi kimdir?

12. İstanbul Arena’da 10. Türkçe Olimpiyatları’ndaki kapanış konuşmasında “Bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim.” diyerek Fethullah Gülen’i Türkiye’ye davet eden kimdi ve bu kişi o zaman hangi makamda bulunuyordu?

13. Gülen cemaatini kast ederek “Ne istediler de vermedik?” diyen kimdi?

14. ÖSYM soruları hangi iktidar zamanında çalındı?

15. FETÖ’cü oldukları için tutuklanan veya yurt dışına kaçan hâkimler ve savcılar hangi iktidar zamanında önemli mevkilere tayin edildiler?

16. Beş ay arayla milletvekili sayısı 80’den 40’a düşen siyasi partinin adı nedir?

17. İl ve ilçe başkanları art arda istifa eden veya ettirilen parti hangi partidir?

18. Milletvekillerinin, il ve ilçe başkanlarının, belediye başkanlarının, binlerce taraftarının partisinden istifa etmesini umursamayan siyasi parti lideri kimdir?

19. “(…)nin başındaki zat aile nedir, çoluk çocuk nedir, bilmez. Onun böyle bir derdi yok.” sözlerini hangi siyasi parti lideri söylemiştir. Kim için söylemiştir?

20. “7 Haziran yaklaştıkça … azgınlaşmaktadır. … oyundur, yalandır, aldatmadır, tuzaktır, komplodur, riyadır, ihanettir.” sözleri kime aittir? Üç nokta ile gösterilen yerlerde hangi isim zikredilmektedir?

21. “Onlar denizlerde haram yollardan aldıkları gemileri yüzdürmediler mi?” sözleri kime aittir? “Onlar” denilenler kimlerdir?

22. Yukarıda sıralanan davranış ve sözler unutulabilir mi? Bunları unutanları hangi sıfatlarla nitelemek gerekir?

Yazar

Ahmet Bican Ercilasun

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar