İsrail çatışmaya ihtimal vermiyor

  Türkiye’nin Akdeniz’de ‘seyrüsefer serbestisi’ kararıyla ilgili, İsrail’den ‘ablukayı zorlayan gemilere eşlik edileceği düşünülmüyor’ açıklaması geldi. KUDÜS – Türkiye’nin İsrail’e karşı aldığı yaptırım kararları arasında en çok dikkat çeken Akdeniz’deki ‘seyrüsefer serbistisi’ olmuştu. Bu durumun, Türkiye ile İsrail askeri unsurlarını karşı karşıya getirebileceği yönünde yorumlar yapılmış ve bir çatışma olasılığından söz edilmişti. İsrail’den bu ihtimalle […]


Paylaşın:

 

Türkiye’nin Akdeniz’de ‘seyrüsefer serbestisi’ kararıyla ilgili, İsrail’den ‘ablukayı zorlayan gemilere eşlik edileceği düşünülmüyor’ açıklaması geldi.

KUDÜS – Türkiye’nin İsrail’e karşı aldığı yaptırım kararları arasında en çok dikkat çeken Akdeniz’deki ‘seyrüsefer serbistisi’ olmuştu.

Bu durumun, Türkiye ile İsrail askeri unsurlarını karşı karşıya getirebileceği yönünde yorumlar yapılmış ve bir çatışma olasılığından söz edilmişti.

İsrail’den bu ihtimalle ilgili bir açıklama geldi ve ‘Türk savaş gemilerinin, Gazze ablukasını zorlamaya gelen gemilere eşlik edeceğinin düşünülmediği’ vurgulandı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25246963/

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar