Trump: Kürtler melek değil! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • İki Gözüm Türkçe (Canlı Yayın)   • Taziye Mesajı: Fatma Halilbeyoğlu

Trump: Kürtler melek değil!

Amerikan başkanı Trump açıklamasında Kürtlerin melek olmadığını, ayrıca Suriye’nin kuzeyinden bol bol kum bulunduğunu Suriye ile Türkiye savaşmak istiyorlarsa savaşabileceklerini, bol bol kum ile oynayabiliceklerini ifade etti.

17 Ekim 2019
A. Selim Babaoğlu
Kürtler melek değil!
Suriye ile Türkiye savaşmak istiyorlarsa savaşsınlar.

İngiliz Independent gazetesi Trump’ın Suriye’deki gelişmeler hakkındaki beyanatına yer verdiği haberinde Başkan Trump’ın Suriye’nin kuzeyinden çekilme kararını savunduğu konuşmasında Kürtlerin melek olmadığını, savaşmayı bildiklerini bildiriyor.

Trump açıklamasında, Rusya’nın Esad rejimine yardım etmesini ile ilgili bir probleminin olmadığını Amerikan askerlerinin bölgeden çekildiğini Suriye ile Türkiye’nin savaşmak istiyorlarsa savaşabileceklerini belirtti.

Açıklamasında küçümseyici ifadelere de yer veren Trump, bölgede bolca kum bulunduğunu Suriye ve Türkiye’nin istedikleri kadar kumla oynayacağını ifade etti.

(Kaynak: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-kurds-syria-turkey-isis-us-allies-sanctions-a9158626.html, 17/10/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları