Bebek katili PKK ve Almanya arasında gerilim – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Bebek katili PKK ve Almanya arasında gerilim

Almanya’da teröristbaşı ‘Öcalan’a özgürlük yürüyüşü’ düzenleyen bebek katili PKK yandaşları, trenlere ücretsiz bindikleri için uyarı yapan görevlilere saldırdı. Aralarından bazılarının ülkede yasa dışı yollarla kaldığı saptandı.

13 Eylül 2020
Dilanur Polat
Almanya pkk
Bebek katili PKK ve Almanya arasında gerilim

Almanya’da her yürüyüşlerinde huzursuzluk çıkarıp Türklere ait dükkânlara saldıran terör örgütü PKK yandaşları, dün akşam Hannover-Hamburg arasında bulunan Bardowick’teki tren istasyonunda bu kez de Alman polisini hedef aldı.

Lüneburg istasyonunda biletsiz bir şekilde trene binen grup, bilet kontrolünü sabote etti. Bardowick’te ise polislerle çatışmaya giren terör yandaşı grup, yürüyüş yerine trene bindi ve bunu da her yerde biletsiz yaptı.

Bölücü PKK yandaşları, Hamburg’a ulaştıktan sonra Wilhelmsburg bölgesinde gazetecilere ve yoldan geçmek isteyen sürücülere defalarca saldırdı. Terörist grup, kendilerine eşlik eden polislerle de zaman zaman çatıştı.

Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı olayda, soruşturma açılan PKK’lıların bir bölümünün Almanya’da yasa dışı olarak kaldığı açığa çıktı.

Polisin yaptığı açıklamaya göre bileti bulunmayan terör örgütü PKK yandaşları, görevlileri tekmeleyip saldırarak çeşitli zorluklar çıkardı.

Kimlikleri belirlenen 80’den fazla PKK’lı terörist hakkında biletsiz kaçak yolculuk yapma, görevi başındaki polis memurlarına mukavemet ve adam yaralama suçlarından dava açılacak.

Bebek katili PKK’lılar, 5 Eylül’den beri Hannover, Celle, Uelzen, Lüneburg ve Harburg’da çeşitli gösteriler yapıyor.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları