Türk jetleri Kandil’i bombalıyor!

Türk jetleri Kandil’i bombalıyor! PKK’nın yayın organı Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre TSK’ya ait savaş uçakları ZAP kampı ve Kandil Dağı’na bomba yağdırıyor. 17.08.2011 22:17   PKK’nın yayın organı Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre TSK’ya ait savaş uçakları  ZAP kampı ve Kandil Dağı’na bomba yağdırıyor.Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bu akşam ard […]


Paylaşın:

Türk jetleri Kandil’i bombalıyor!

PKK’nın yayın organı Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre TSK’ya ait savaş uçakları ZAP kampı ve Kandil Dağı’na bomba yağdırıyor.

17.08.2011 22:17  

PKK’nın yayın organı Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre TSK’ya ait savaş uçakları  ZAP kampı ve Kandil Dağı’na bomba yağdırıyor.
Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bu akşam ard arda F-16 savaş uçakları havalandı.
Jetlerin, sınırı geçerek terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı ileri sürüldü.
Ancak, resmi makamlar henüz PKK kamplarının bombalandığını doğrulamadı.

Diyarbakır’da 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde bugün son ayların en yoğun hava hareketliliği yaşandı.
Öğleden sonra başlayan haraketlilik saat 20.30 sıralarında en üst seviyeye ulaştı. Üsten ard arda havalanan yaklaşık 10 F-16 savaş uçağı Irak sınırına doğru yöneldi.
Uçakların kalkışından bir süre sonra Hakkari’nin Irak sınırda bulunan Çukurca, Şemdinli ile Yüksekova ilçeleri semalarında da yoğun uçak hareketliği görüldü. Uçakların Irak sınırının sıfır noktasına gittikleri gözlemlendi.

Diyarbakır’dan kalkan jetlerin PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı iddia edildi.
PKK’ya yakın internet siteleri uçakların başta Kandil Dağı olmak üzere, Türkiye-İran sınırındaki Hinere, Türkiye sınırına yakın olan Zap, Hakurk kamplarını bombaladığını duyurdu.
Jetlerin, Kuzey Irak’taki kamplarını bombaladığı iddiaları, henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmadı.

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar