Türk Dünyası’nda dün, bugün, yarın – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Türk Dünyası’nda dün, bugün, yarın

Prof. Dr. Turan Yazgan’ın “Türk Dünyası’nda dün, bugün ve yarın” kitabı Türk Dünyası Araştırma Vakfı Yayınevi tarafından inceleme-araştırma kategorisinde yayımlandı.

14 Mart 2021

 

Prof. Dr. Turan Yazgan’ın “Türk Dünyası’nda dün, bugün ve yarın” kitabı Türk Dünyası Araştırma Vakfı Yayınları tarafından inceleme-araştırma kategorisinde yayımlandı.

Kitap arka kapağından:

Vatanımın kulu, devletimin kölesi, milletimin aşığı bir insan olarak, bir hoca olarak doğru bildiğimi söylemek, yazmak, millî menfaatlerimizi azamileştirecek, sosyal bünyemizi güçlendirecek, birliğimizi ve dirliğimizi sağlayacak fikirler ileri sürmek benim vazifemdir. Bu vazifemi yaparken bu dünyada herhangi bir çekince tanımam, en ufak bir korkuya kapılmam mümkün ve muhtemel değildir.

Kitapta bazı davaların ısrarla savunulduğu açıktır. Belirli fikirlerin oluşmaya başladığı yaştan itibaren savunduğum ve zamanla bir inanç haline gelmiş düşünceler bu kitaba yansımıştır. Bu fikirler, ideal olarak değişmeden yaşamakla kalmamış, Allah buna bağlı olan arzularımın pek çoğunu da yerine getirme bahtiyarlığı bahşetmiştir. Bugünkü adlarıyla oğullarımın olmasını isterdim, oldular. Azerbaycan’dan Yakutistan’a kadar bütün Türk topraklarını ziyaret etmek ve oralardaki soydaşlarımızla kucaklaşmak isterdim, kucaklaştım. 1980’den beri Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı vasıtasıyla Türkiye’de Türk Dünyası ile ilgili pek çok ilki gerçekleştirmek kısmet oldu…

 

Kitaba bağlantıdan ulaşabilirsiniz: Bağlantı için tıklayınız.

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!