Türkiye Amerika’yı ekonomi ile vurmaya hazırlanıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Bilgi Şöleni’ne Davet: 20 Yanvar: Azerbaycan Türkü’nün Direniş Öyküsü / 22 Ocak 2020   • Kabakçı Konağı Sohbetleri’ne Davet: Bugünkü Kırgızistan / 20 Ocak 2020 Pazartesi

Türkiye Amerika’yı ekonomi ile vurmaya hazırlanıyor

Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla ABD’nin ekonomik yaptırım planına Türkiye karşılık vermeye hazırlanıyor.

24 Ekim 2019
A. Selim Babaoğlu
Türkiye'nin ekonomi hamlesi
Barış Pınarı Harekâtı sonrası Türk-Amerikan ilişkileri

Amerikan açık istihbarat kuruluşu Stratfor’un sitesinde yayınlanan makalede Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla yüz yüze kaldığı Amerikan yaptırımlarına karşılık vermeye hazırlandığı dile getiriliyor.

14 Ekim’de Amerikan Maliye Bakanlığı’nın Türkiye’ye karşı ekonomik yaptırım kararından sonra Türkiye’nin de bu hamleye karşılık olarak Türkiye’de bulunan Amerika bağlantılı şirketler ve kişiler üzerinden ticari ve iktisadi ilişkilerini askıya alması veya azaltması yönünde hükümet kaynaklı bir hamleye hazırlandığı belirtiliyor.

Bu hamlenin daha çok Türkiye’yi kötü yönde etkileme ihtimali olsa dahi hükümetin bu konuda ısrarcı olduğu ifade ediliyor.

Ticari ve iktisadi hamle haricinde Türk tarafından doğrudan şiddet içeren hamlelerin ya da siber saldırıların da gelebileceğine dikkat çekiliyor.

(Kaynak: https://worldview.stratfor.com/article/turkey-prepares-hit-back-us-sanctions-syria-rojava-trump-erdogan, 21/10/2019)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları