Uygur Türklerinin Organlarını Arap Zenginlere Satıyorlar

Çin tarafından teröristlikle suçlanan hakkında bilgi veren için ödül konulan Doç. Dr. Erkin Emet Yeniçağ Tv’den Berkay Bigeç’e açıklamalarda bulundu. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Emet Uygur Türklerinin gördüğü zulmü bir kez daha gözler önüne serdi. Emet Türklerin organlarının “helal organ” olarak zengin Araplara satılması vahşetini anlattı. Doç Dr. Erkin Emet’le yapılan röportajda Emet  kendisi hakkında çıkan […]


Çin tarafından teröristlikle suçlanan hakkında bilgi veren için ödül konulan Doç. Dr. Erkin Emet Yeniçağ Tv’den Berkay Bigeç’e açıklamalarda bulundu. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Emet Uygur Türklerinin gördüğü zulmü bir kez daha gözler önüne serdi. Emet Türklerin organlarının “helal organ” olarak zengin Araplara satılması vahşetini anlattı.

Doç Dr. Erkin Emet’le yapılan röportajda Emet  kendisi hakkında çıkan yakalama kararı için ” Şu an Doğu Türkistan’da o toplama kampı dediğimiz kamplar başlamadan önce 2017 yılında Nisan ayında çıkartılmıştı ilk tutuklama, yakalama emri. Bu yakalama kararı 21 kişi hakkında çıkartılmıştı. Kararda bu kişileri ihbar edene para ödülü verileceği de söylendi. Bu ilk yakalama kararıydı. Duvarlara afişler asılmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu yakalama kararı yinelenmiş. Yani bu ikinci yakalama kararı. Türkiye, Avrupa ve Amerika gibi demokratik ülkelere ziyaret ederken herhangi bir problem yaratmıyor. Ama Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Arap ülkerine gittiğim zaman sıkıntı yaratıyor.” dedi.

Uygur Türklerinin Organlarını Zengin Araplara Satıyolar

Emet yapılan vahşeti anlatırken “Az da olsa serbest bırakılanlar var, ama baskı hala ciddi bir şekilde devam ediyor. Bildiğiniz üzere üç çeşit toplama kampı var, çok tehlikeli gördüğü insanları tuttuğu toplama kampı, ikinci kamp değişebilir dediklerini aldıkları kamp, üçüncü kamp ise sözde eğitim merkezi dedikleri yer. Şimdi internete yeni görüntüler düştü, elleri kelepçeli olarak götürülen Uygur Türkleri. O Uygur Türkleri birinci seviyede kalanlar trenlere koyularak Çin’in içindeki kamplara götürülüyorlar. Götürdükleri yerler Çinlilerin yoğun olarak yaşadığı yerler. Aldığımız haberlere göre “helal organ” dedikleri bir şey yapıyorlar. Zengin Müslümanlara Uygur Türklerinin organlarını satıyorlar. Çin’in bu yaptığını gerçekten bir soykırım olarak söyleyebiliriz. İşkence var, idam var. Cumhurbaşkanının “acımadan bunları halledin” emri gerçekleri ciddi bir şekilde ortaya çıkartıyor.” ifadelerini kullandı.

Doğu Türkistan Bağımsız Olana Kadar Mücadelemiz Devam Edecek

Emet, Berkay Bigeç’in Çin’in yakalama kararı sonrası mücadeleye devam edecek misiniz sorusuna “Tabii ki devam edeceğiz, bizim büyüklerimiz bu davayı Türkiye’de başlatmış. Doğu Türkistan bağımsız oluncaya kadar bu dava devam edecek. Çin bizi susturmak istiyor. Çin büyük bir devlet olmak istiyor ama imaj problemleri var, dolayısıyla Türk kamuoyu önemli bizim de Türk dünyasına zarar verdiğimizi söyleyerek bir kamuoyu yaratmak istiyor, ama biz susmayacağız. Türklerin anayurdu Doğu Türkistan bağımsız oluncaya kadar bu mücadele devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Medyada gündem olan Uygur kadınlarının Çinli erkeklerle evlendirilmesi sorusuna ise Emet :

Mesele Artık Namus Davası Oldu

“Bu artık iddia değil, bu tespit edildi. Çin’in Türkiye’de sözcülüğünü yapan bazı basın kuruluşları var, siyasi partiler var bunlar Çin’in böyle bir şey yapmayacağını söylüyor. Bu kesinlikle yanlış. Biz bu olayı Çin medyasından takip ettik. Çin’in Halk Gazetesi böyle bir olay olduğunu doğruladı. Eşleri kamplara götürülmüş 1 milyon 260 bin Uygur Türkünün evine Çinli erkek gönderildiği yazıldı. Bu haber Çin’in devlet gazetesinde yazıldı. Bu mesele artık bir de namus davası oldu. Böyle bir şey olamaz.” diyerek cevap verdi.

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.