Uygurlar deprem bölgesinde soydaşlarına yardım ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Uygurlar deprem bölgesinde soydaşlarına yardım ediyor

Türkiye’deki diaspora mensubu Uygur Türkleri, 40 vatandaşın hayatını kaybettiği deprem felaketi sonrası Elazığ’a giderek deprem mağdurlarına yardımlarını ulaştırdı.

27 Ocak 2020
Mete Korkmaz
Doğu Türkistan
Uygurlar soydaşlarına yemek dağıtarak kötü günde yanımızda durduklarını göstermişlerdir.

Uygur Türkleri, deprem sonrası bölgeye gelerek soydaşlarının yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Kurdukları seyyar mutfakta yemek pişirip depremzedelere dağıtan Uygurlar halk tarafından sevgi ve minnetle karşılandı.

Elim hadiseye duyarsız kalmayarak bölgeye giden Uygurlar, Doğu Türkistan’ın meşhur yemeği Uygur pilavı yaparak 1000 kişiye yemek dağıttı.

Elazığ’a giden grupta Doğu Türkistan Meclis Başkanı Seyit Tümtürk de bulunuyor.

Uygur
Meşhur Uygur pilavı bu sefer depremzedeler için yapıldı.

 

Kaynak:https://www.tamgaturk.com/uygurlar-deprem-bolgesinde-soydaslarinin-yaninda/

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları