VEDAT GÜLDOĞAN VEFAT ETTİ

Türk Milletinin sevdalılarından, Ülkücü camianın tanınmış isimlerinden Vedat Güldoğan yaşadığı İzmir’de vefat etmiştir. 1950 yılında Diyarbakır’da doğan Merhum Vedat Güldoğan; İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, İstanbul Yıldız Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’ne girmiştir. Daha sonra Elazığ Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında aylık ‘Büyük Çağrı’ dergisini yayınlamaya başlamış, bu […]


Türk Milletinin sevdalılarından, Ülkücü camianın tanınmış isimlerinden Vedat Güldoğan yaşadığı İzmir’de vefat etmiştir.

1950 yılında Diyarbakır’da doğan Merhum Vedat Güldoğan; İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, İstanbul Yıldız Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’ne girmiştir.

Daha sonra Elazığ Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında aylık ‘Büyük Çağrı’ dergisini yayınlamaya başlamış, bu dergi 18 sayı devam etmiştir. 1979 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte ‘Kon’ isimli dergiyi çıkarmıştır.

Yayınlanmış Eserleri:

– ‘Kürt Meselesi’ 1979 yılında Kon yayınlarının ilk kitabı olarak yayınlanmıştır.

– 1980 yılında ‘Türkiye’de Kürtçülük Hareketleri ve İsyanlar’ isimli eseri yine Kon Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

– Ve son yapıtı üç kitaptan oluşan ‘Diyarbakır Tarihi, Diyarbakır Kültürü, Diyarbakır Müziği ve Folkloru’ isimli eserleri 2011 yılında Kripto Yayınları tarafından basılmıştır.

Bugüne kadar çeşitli gazete, dergi ve yayın organlarında makale ve araştırmaları yayınlanan Vedat Güldoğan’ın cenazesi, Pazartesi günü ikindi namazından sonra İzmir Karşıyaka Beşikçioğlu Camii’nden kalkacaktır

Merhum Ülküdaşımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz.

MİLLİ DÜŞÜNCE MERKEZİ

 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.