Yaptırımlar ne anlama geliyor? – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Yaptırımlar ne anlama geliyor?

  Doğu Akdeniz’de seyrüsefer serbestisi için alınacak önlemlerin iki ülke arasında sıcak çatışmaya neden olabileceği dile getiriliyor. ANKARA – Türkiye ile İsrail arasındaki “askeri işbirliği anlaşması” Necmettin Erbakan’ın başbakan olduğu dönemde “içi dolu” hale getirildi. İmzalanmasının ardından da İsrail, Türkiye’nin savunma alımlarında en önemli ülke konumuna geldi. Askeri işbirliği anlaşmasının üç ayağı bulunuyor. Bunlardan ilki […]

4 Eylül 2011
Milli Düşünce Merkezi

 

Doğu Akdeniz’de seyrüsefer serbestisi için alınacak önlemlerin iki ülke arasında sıcak çatışmaya neden olabileceği dile getiriliyor.

ANKARA – Türkiye ile İsrail arasındaki “askeri işbirliği anlaşması” Necmettin Erbakan’ın başbakan olduğu dönemde “içi dolu” hale getirildi. İmzalanmasının ardından da İsrail, Türkiye’nin savunma alımlarında en önemli ülke konumuna geldi.

Askeri işbirliği anlaşmasının üç ayağı bulunuyor. Bunlardan ilki askeri eğitimler. Karşılıklı liman ziyaretleri ve bazı özel birliklerin eğitimi ile ortak tatbikatlar bu kapsamda gerçekleştiriliyor.

Ancak, ilişkilerin gerginleşmeye başladığı son 4 yıllık dönemde iki ülkenin Deniz Kuvvetleri’nin “güvenilir denizkızı” tatbikatı yapılmıyor. Hava Kuvvetleri’nin “Anadolu Kartalı” tatbikatına da İsrail davet edilmiyor

ntvmsnbc
Güncelleme: 16:39 TSİ 02 Eylül. 2011 Cuma
http://www.ntvmsnbc.com/id/25246748/

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları