Yaptırımlar ne anlama geliyor?

  Doğu Akdeniz’de seyrüsefer serbestisi için alınacak önlemlerin iki ülke arasında sıcak çatışmaya neden olabileceği dile getiriliyor. ANKARA – Türkiye ile İsrail arasındaki “askeri işbirliği anlaşması” Necmettin Erbakan’ın başbakan olduğu dönemde “içi dolu” hale getirildi. İmzalanmasının ardından da İsrail, Türkiye’nin savunma alımlarında en önemli ülke konumuna geldi. Askeri işbirliği anlaşmasının üç ayağı bulunuyor. Bunlardan ilki […]


Paylaşın:

 

Doğu Akdeniz’de seyrüsefer serbestisi için alınacak önlemlerin iki ülke arasında sıcak çatışmaya neden olabileceği dile getiriliyor.

ANKARA – Türkiye ile İsrail arasındaki “askeri işbirliği anlaşması” Necmettin Erbakan’ın başbakan olduğu dönemde “içi dolu” hale getirildi. İmzalanmasının ardından da İsrail, Türkiye’nin savunma alımlarında en önemli ülke konumuna geldi.

Askeri işbirliği anlaşmasının üç ayağı bulunuyor. Bunlardan ilki askeri eğitimler. Karşılıklı liman ziyaretleri ve bazı özel birliklerin eğitimi ile ortak tatbikatlar bu kapsamda gerçekleştiriliyor.

Ancak, ilişkilerin gerginleşmeye başladığı son 4 yıllık dönemde iki ülkenin Deniz Kuvvetleri’nin “güvenilir denizkızı” tatbikatı yapılmıyor. Hava Kuvvetleri’nin “Anadolu Kartalı” tatbikatına da İsrail davet edilmiyor

ntvmsnbc
Güncelleme: 16:39 TSİ 02 Eylül. 2011 Cuma
http://www.ntvmsnbc.com/id/25246748/

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar