Yeni Kitap: Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı

Tarihin kaydettiği insanlık suçunu Türkiye'de edebî çerçevede bir "yaşam hâline" getiren "Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı" mutlaka okunması gereken önemli kaynaklardan biri.


Millî Düşünce Merkezi – Misak editörü ve yazarlarımızdan Demet Yener’in “Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı” kitabının 2. baskısı yayımlandı.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş hâliyle başucu kitaplarınızdan biri olmaya aday.

Bu kitap; bilgi ve kurguyu, duygu ve gerçeği dengede buluşturan bir üslûba sahip. Sizi edebiyatın duygu yüklenmiş, engin denizinde hüzünlü bir yolculuğa çıkarıyor. Tarihin kılavuzluğunda ve gerçeklik anakarası ile bağınızı hiç kopartmadan yolculuk devam ediyor.

Bosna Savaşı’nı çok iyi bildiğimizi sanırken, aslında pek de bilmediğimiz gerçeğiyle, roman tahlili sanatı üzerinden bizi yüzleştirmesi, sarsıcı bir etki yaratıyor.

Edebiyatın mazlumların sesi oluşuna tanıklık ederek hafızamızı tazeliyor. Yakın tarihimizin en kanlı, en vahşi yöntemleriyle yaşanan; etnik soykırım maksatlı Bosna Savaşı’nın Türk romanındaki yansımaları irdeleniyor. İnsanlığın üç maymunu oynadığı tiyatro sahnesini gözümüzün önüne seriyor.

Tarihin kaydettiği insanlık suçunu Türkiye’de edebî çerçevede bir “yaşam hâline” getiren “Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı” mutlaka okunması gereken önemli kaynaklardan biri.

Bir soykırımın anatomisini çıkaran Demet Yener’in bu kitabı ile tarihî bir yolculuğa çıkmaya hazır olun…

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar