Yeni kitap: Mahir Şanlı- Sorularla Nors Mitolojisi

Bilge Kültür Sanat Yayınevi'nin yayımlamaya başladığı Bilge Mitos serisinin ikinci kitabı olan Sorularla Nors Mitolojisi, İskandinav mitolojisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir kaynak olmaya aday.Türkiye’de mitoloji sahasında son dönemde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Mahir Şanlı, Sorularla Nors Mitolojisi adlı eseriyle okurlarıyla yeniden buluştu.

Bilge Kültür Sanat Yayınevi’nin yayımlamaya başladığı Bilge Mitos serisinin ikinci kitabı olan Sorularla Nors Mitolojisi, İskandinav mitolojisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir kaynak olmaya aday.

Nors mitolojisinde yaratılış öncesi (kaos), yaratılış, dünyanın tasviri, Nors mitoloji sahasının hangi ırklara ve kültürlere ev sahipliği yaptığı; bugün Nors mitolojisi ve kültür ürünleri karşımıza nasıl çıkıyor, Odin Türk mü idi gibi, merak edilen tüm sorulara geniş bir çerçevede cevap bulabileceğiniz titiz bir çalışmanın ürünü.

Kitabın arka kapağında yer alan “Eğer hâlâ kafanızda birtakım sorular varsa bunun kaynağını bilmem mümkün değil. Çünkü daha önce hiçkimsenin dünyanın hikâyesiyle ilgili bu kadar detay verdiğini okumadım. Sizin için kaleme alınan bu kaynaktan kana kana için.” Snorli Sturluson/ Nesir Edda’nın sözü kitap hakkında okurlara önemli bir ipucu veriyor.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar