YİĞİT DAVA ADAMI BOZKURT ALİ GÜNGÖR VEFAT ETTİ

  1950 Tarsus doğumlu Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Güngör’ün 16 Ekim 2014 (Bugün) vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Üzüntümüz çok büyüktür. Türk Milliyetçiliği hareketi çok kıymetli bir dava adamını kaybetmiştir. Ali Güngör, 1967 yılında girdiği Ankara Ziraat Fakültesi öğrencilik yıllarında Ülkücü harekete ve Ziraat Fakültesi Ülkü Ocağı’na katılarak, 1974 yılında MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, daha […]


 

1950 Tarsus doğumlu Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Güngör’ün 16 Ekim 2014 (Bugün) vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Üzüntümüz çok büyüktür. Türk Milliyetçiliği hareketi çok kıymetli bir dava adamını kaybetmiştir.

Ali Güngör, 1967 yılında girdiği Ankara Ziraat Fakültesi öğrencilik yıllarında Ülkücü harekete ve Ziraat Fakültesi Ülkü Ocağı’na katılarak, 1974 yılında MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, daha sonra sırasıyla; ÜLKÜ TEK Genel Başkan Yardımcılığı, Ziraat Mühendisleri Birliği Genel Başkanlığı yapmıştır.

1980 ihtilalinden sonra Ülkücü Hareketin Sesi olarak, SÖZCÜ, BAKIŞ, HAMLE ve TÖRE dergilerini çıkartmış, 1987 de MÇP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 1999 yılında MHP Mersin Milletvekili seçilmişti.

Türk Milliyetçiliği davasına kopmadan ve yılmadan devam eden Ali Güngör, Türk Kardeşlik Merkezi adlı bir dernek ve son olarak da Türkiye Toplumcu Kardeşlik Partisi adıyla siyasi bir parti kurmuştu.

Ülküsüne ulaşamadan gözleri açık olarak ebediyete uğurladığımız aziz dava arkadaşımız Ali Güngör’e Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına, camiamıza ve çok sevdiği Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.