YİĞİT DAVA ADAMI BOZKURT ALİ GÜNGÖR VEFAT ETTİ – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

YİĞİT DAVA ADAMI BOZKURT ALİ GÜNGÖR VEFAT ETTİ

  1950 Tarsus doğumlu Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Güngör’ün 16 Ekim 2014 (Bugün) vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Üzüntümüz çok büyüktür. Türk Milliyetçiliği hareketi çok kıymetli bir dava adamını kaybetmiştir. Ali Güngör, 1967 yılında girdiği Ankara Ziraat Fakültesi öğrencilik yıllarında Ülkücü harekete ve Ziraat Fakültesi Ülkü Ocağı’na katılarak, 1974 yılında MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, daha […]

16 Ekim 2014
Milli Düşünce Merkezi

 

1950 Tarsus doğumlu Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Güngör’ün 16 Ekim 2014 (Bugün) vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Üzüntümüz çok büyüktür. Türk Milliyetçiliği hareketi çok kıymetli bir dava adamını kaybetmiştir.

Ali Güngör, 1967 yılında girdiği Ankara Ziraat Fakültesi öğrencilik yıllarında Ülkücü harekete ve Ziraat Fakültesi Ülkü Ocağı’na katılarak, 1974 yılında MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, daha sonra sırasıyla; ÜLKÜ TEK Genel Başkan Yardımcılığı, Ziraat Mühendisleri Birliği Genel Başkanlığı yapmıştır.

1980 ihtilalinden sonra Ülkücü Hareketin Sesi olarak, SÖZCÜ, BAKIŞ, HAMLE ve TÖRE dergilerini çıkartmış, 1987 de MÇP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 1999 yılında MHP Mersin Milletvekili seçilmişti.

Türk Milliyetçiliği davasına kopmadan ve yılmadan devam eden Ali Güngör, Türk Kardeşlik Merkezi adlı bir dernek ve son olarak da Türkiye Toplumcu Kardeşlik Partisi adıyla siyasi bir parti kurmuştu.

Ülküsüne ulaşamadan gözleri açık olarak ebediyete uğurladığımız aziz dava arkadaşımız Ali Güngör’e Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına, camiamıza ve çok sevdiği Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları