Yunan ordusu Türkiye’ye karşı teyakkuzda – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Yunan ordusu Türkiye’ye karşı teyakkuzda

Yunan ordusu, Kıbrıs Rum Kesimi’nin Doğu Akdeniz’de doğal gaz arama çalışmalarına başlaması öncesi, Türkiye ile Yunanistan arasında “suların ısınacağı” düşüncesiyle “ileri derecede teyakkuz” durumuna geçti. Hükümet yanlısı Etnos gazetesi, haberinde “Yunan ordusu, Ankara’nın herhangi bir Elen bölgesinde ‘sıcak bir olay’ tahrik etme teşebbüsüne karşı hazırlık yapıyor, tüm olasılıklar hesaplanıyor” ifadesini kullandı. Gazete, Yunan ordusunun hazırlıklarını […]

27 Ağustos 2011
Milli Düşünce Merkezi
Yunan ordusu, Kıbrıs Rum Kesimi’nin Doğu Akdeniz’de doğal gaz arama çalışmalarına başlaması öncesi, Türkiye ile Yunanistan arasında “suların ısınacağı” düşüncesiyle “ileri derecede teyakkuz” durumuna geçti. Hükümet yanlısı Etnos gazetesi, haberinde “Yunan ordusu, Ankara’nın herhangi bir Elen bölgesinde ‘sıcak bir olay’ tahrik etme teşebbüsüne karşı hazırlık yapıyor, tüm olasılıklar hesaplanıyor” ifadesini kullandı.

Gazete, Yunan ordusunun hazırlıklarını “sessizce sürdürdüğünü” belirtti.

Haberde ” Yunan Savunma Bakanlığı teyakkuz durumunda. Çünkü gerek ABD gerekse AB, Türkiye’nin, Kıbrıs Rum Kesimi’nin doğal gaz aramasına askeri düzeyde de tepki göstermesinin olası olduğunu düşünüyorlar” görüşüne yer verildi.

Gazeteye göre, Yunan Savunma Bakanlığı’nın masaya yatırdığı senaryolar arasında “Türkiye, asimetrik tehdit çerçevesinde Yunan sınırında askeri eyleme teşebbüs edebilir” senaryosu da var.

Etnos haberini “Kıbrıs için ileri derecede teyakkuz” manşetiyle duyurdu.

Tak, 25-08-2011 08.15 (TSİ)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları