Yunanistan Türk okullarını asimile etmeye çalışıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Yunanistan Türk okullarını asimile etmeye çalışıyor

Batı Trakya’da Türk okullarının tabelalarında bulunan “Azınlık” ifadesi kaldırılarak yerine “Müslüman” ifadesi kullanılmaya başlandı.

2 Ocak 2021
Esra Çam

 

Yunanistan azınlık okullarını asimile etmeye çalışıyor

Yunanistan’da yayımlanan genelgeyle birlikte İskeçe ve Gümülcine’deki Türk okullarının isminde yer alan “Azınlık” ifadesi kaldırıldı ve yerine “Müslüman” ifadesi kullanılmaya başlandı.
Alınan karara başta Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, Gümülcine Azınlık Medrese-i Hayriye Ortaokulu olmak üzere bölgedeki Türkler tepki gösterdi. Rodop ili Değişiklik Hareketi Partisi milletvekili İlhan Ahmet de parlamentoya soru önergesi sundu.

(Kaynak: http://www.yenibalkan.com/tr/balkanlar/yunanistan-da-turk-azinliga-ait-okullarin-isimleri-degistirildi 31.12.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları