ZİYA GÖKALP ROMAN YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VE MİLLİ DÜŞÜNCE HİZMET ARMAĞANLARI VERİLDİ

20 Şubat 2016 Cumartesi günü Türk Tarih Kurumu toplantı salonunda düzenlenen törenle, Ziya Gökalp konulu roman yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri ile Milli Düşünce Hizmet Armağanları sahiplerine verildi. Tören sunucunun; “muhteşem mazinin varislerini bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı okumaya” daveti ile başladı. Açış konuşması Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu tarafından yapıldı. […]


Paylaşın:

20 Şubat 2016 Cumartesi günü Türk Tarih Kurumu toplantı salonunda düzenlenen törenle, Ziya Gökalp konulu roman yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri ile Milli Düşünce Hizmet Armağanları sahiplerine verildi.

Tören sSadi Beyunucunun; “muhteşem mazinin varislerini bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı okumaya” daveti ile başladı. Açış konuşması Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu tarafından yapıldı.

Jüri tarafından birinciliğe layık eser bulunamayan Ziya Gökalp Roman yarışmasında, ikincilik ödülü, Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezinde öğretim görevlisi olarak çalışan Hayri Öztürk tarafından yazılmış olan Al Şafaktan Gün Batıya – Bir Medeniyet Mimarının Romanı isimli esere verildi.

Üçüncülük ise Şanlıurfa Balıklı Göl Devlet Hastanesinde Hemşire olarak çalışan Derya Uçar İzgi tarafından kaleme alınan, Aydınlık Günler romanının oldu.

Hayri Öztürk’ün 5000 TL’lik ikincilik ödülü Prof. Dr. A. Bican Ercilasun tarafından, Derya Uçar İzgi’nin 3000 TL’lik üçüncülük ödülü de Prof. Dr. Leyla Karahan tarafından verildi.

2015 Milli Düşünce Hizmet Armağanları

Milli Düşünce Genel Merkezi tarafından iki yılda bir olması kararlaştırılan Milli Düşünce Hizmet Armağanları, 2015 Yılı için her dalda ikişer kişiye takdim edildi.

Atatürk Türk Milliyetçiliği Şeref Armağanı; Prof. Dr. Mustafa Kafalı’ya MDM Genel Başkanı Sadi Somuncoğlu tarafından, rahatsızlığı dolayısıyla Prof. Dr. Necmettin SEFERCİOĞLU’nun armağanı da emekli Anayasa Mahkemesi Üyesi ve vali Mustafa YILDIRIM tarafından oğlu Kürşat Sefercioğlu’na sunuldu.

İsmail Gaspıralı Türk Dünyası Hizmet Armağanı; Cennetmekan Prof. Dr. Turan Yazgan’ın kurup emanet ettiği ve bugünkü yöneticilerinin bıraktığı yerden devraldıkları Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı ile eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek’e verildi.

Vakıf adına Başkan Közhan Yazgan’ın aldığı armağan Sevgi Kafalı tarafından, ani bir program değişikliği dolayısıyla gelemeyen Namık Kemal Zeybek’in armağanını da, Feyzullah Budak, Ökkeş Şendiller’in elinden aldı.

Ziya Gökalp Bilim Armağanı; Nobel Ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar’a verilen armağan, Sancar’ın meslektaşı olan Prof. Dr. Nurhan PURALI’ya takdim edildi. Armağanı emekli savcı Talat Şalk’ın elinden alan Puralı, Aziz Sancar’ın selamlarını içeren mesajını iletti.

Ziya Gökalp Bilim Armağanının ikinci sahibi Prof. Dr. Türkdoğan’dı. Yaşı ve rahatsızlığı sebebiyle Ankara’ya gelemeyen Türkdoğan Hoca, Közhan Yazgan’ı vekil tayin etmişti. Armağan eski Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Enis Öksüz tarafından Orhan Hoca’ya ulaştırılmak üzere Közhan Yazgan’a takdim edildi.

Namık Kemal Özgür ve Demokrat Basın Armağanı, Yeniçağ ve Gazetesi ve Müyesser Yıldız’a verildi. Yeniçağ Gazetesinin armağanı Yücel Hacaloğlu tarafından, Gazetenin Ankara Haber Müdürü Bilun Çelik’e verildi. Müyesser Yıldız’ın armağanı ise Sadık Kınıkoğlu tarafından Yıldız’ın adına meslektaşı Yavuz Selim Demirağ’a verildi.

Son armağan olarak Yahya Kemal Fikir-Sanat-Edebiyat Armağanı değerli romancı Emine Işınsu ile Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun’a verildi. Emine Işınsu’nun armağanı emekli vali Behiç Çelik tarafından, Ercilasun’un armağanı da Milli Dünce Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu tarafından sunuldu.

TTK 1

Toplantı katılanların topluca fotoğraf çektirmelerinin ve salonun girişi kısmında yaptıkları sohbetin ardından dağıldı.

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar