“Sarı Şemsiye Ödülleri” sahiplerini buldu

İzmir’de 6. Balkan Panorama Film Festivali düzenlendi.


 

Sarı Şemsiye Ödülleri sahiplerini buldu

İzmir’de düzenlenen uluslararası film festivalinde, Türk ve Balkan sinemasının seçkin yapımları sinemaseverlerle buluştu.
Festivalde, uluslararası kısa ve uzun metraj, ulusal kısa ve uzun metraj olmak üzere dört kategoride toplam yirmi film yer aldı. Film festivalinde, Derviş Zaim, Rıza Akın ve Eyüp Boz jüri üyeliği yaptı. Ulusal Uzun Metraj kategorisinde Abdurrahman Öner’in yönetmenliğini yaptığı 2018 yapımı “Aydede” filmi birinci oldu. Mustafa Mustafic, Nerina Turkovic Kocjancic ve Atilla Klinçe’nin jüri üyesi olduğu Uluslararası Uzun Metraj kategorisinde ise Attila Szász’in yönettiği Macaristan yapımı “Uzun Hikayeler” filmi kazandı.
Ulusal Kısa Metraj kategorisinde Kasım Ördek’in yönettiği 2019 yapımı “Yağmur Olup Şehre Düşüyorum” filmi ile Uluslararası Kısa Metraj kategorisinde de Aleksandar Vujović’in yönettiği Karadağ yapımı “Gökkuşağı” filmleri Sarı Şemsiye Ödülü’ne layık görüldü.
Balkan Panorama Film Festivali Kurucusu yönetmen S.S. Sallini, İzmir ve Buca’nın Balkanların sinema merkezi olacağını ifade etti.

(Kaynak: https://timebalkan.com/6-balkan-panorama-film-festivali-sari-semsiye-odulleri-ile-son-buldu/22.10.2020)

Yazar

Esra Çam

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar