Ankara’da Türkmenistan Fotoğraf Sergisi açıldı

Türkmenistan'ın bağımsızlığının otuzuncu yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Ankara'da "Türkmenistan Kültür, Sanat ve Fotoğraf Sergisi" düzenlendi.


Paylaşın:

 

16 Ağustos Pazartesi günü Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkmenistan’ın Ankara nezdindeki Büyükelçiliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının (TÜRKSOY) katkılarıyla düzenlenen sergi, Millî Kütüphane’nin  salonunda ziyarete açıldı.

Açılış törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcıları Bilal Çakıcı ve Sultan Raev ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta söz alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, “Ata yurdumuzdan gelen sevgi ve muhabbet selinin ilelebet akmasını arzu ediyoruz. Sonsuza dek yaşayabilmesi ve bu sürecin devamı için hepimizin el birliğiyle çalışmamız gerektiğini söylemek istiyorum.” diye konuştu.

Büyükelçi İşankuli Amanlıyev ise konuşmasında, ülkesine ait kültürel değerleri ve millî mirası gün yüzüne çıkardıklarını belirtti ve ülke yönetiminin kültür diplomasisi alanında gerçekleştirdiği faaliyetlerden söz etti.

Protokol konuşmalarından sonra, Türkmenistan’a ait fotoğraflar, Türkmen sanatçılarının elinden çıkmış resimler, kıyafetler ve ülke kültürüne ait objelerin yer aldığı sergi, ziyaretçilerin görüşüne açıldı.

 

 

Kaynak: https://www.turksoy.org/tr/news/2021/08/16/turksoy-un-katkilariyla-turkmenistan-kultur-sanat-ve-fotograf-sergisi-duzenlendi (17/08/2021)

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar