Azerbaycan’a savaş tazminatı olarak Zengezur verilebilir – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Azerbaycan’a savaş tazminatı olarak Zengezur verilebilir

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da yaptığı tahribat dolayısıyla Azerbaycan’a tazminat ödemesi gündemde.

26 Kasım 2020
A. Selim Babaoğlu ve Nuray Türksoy
Paşinyan
Ermenistan tazminat ödemek zorunda kalabilir

Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi’nin sözcüsü Eduard Şarmazanov katıldığı televizyon programında Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da yaptığı tahribat sebebiyle Azerbaycan’a  yaklaşık 50 milyar dolarlık tazminat ödeme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Şarmazanov, Ermenistan Başbaşkanı Paşinyan’ın savaşın başından bu yana Ermeni halkına yalan söylediğini, roketi olmayan savaş uçağı aldığını, ateş etmeyen silah aldığını, Dağlık Karabağ’da yapılan tahribat dolayısıyla yaklaşık 50 milyar dolarlık zarar meydana geldiğini, Paşinyan’ın görüşmelere tekrar gidip Zengezur’u bu 50 milyar dolar yerine Azerbaycan’a verebileceğini çünkü Ermenistan’ın 50 milyar dolarının olmadığını ifade etti.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Ermənistan Respublikaçı Partiyasının sözçüsü Eduard Şarmazanov qatıldığı televiziya proqramında Ermənistanın Dağlıq Qarabağda törətdiyi dağıntı səbəbi ilə Azərbaycana təxmini 50 milyard dollarlıq təzminat ödəmə ehtimalının olduğunu bildirdi.

Şarmazanov, Ermənistanın Baş Naziri Paşinyanın müharibənin başından bəri Erməni xalqına yalan dediyini, roketi olmayan hərbi təyyarələr aldığını, atəş etməyən silah aldığını, Dağlıq Qarabağda yaratdıqları dağıntı səbəbi ilə təxmini 50 milyard dollarlıq zərər meydana gəldiyini, Paşinyanın görüşmelere tekrar qatılıb Zəngəzuru bu 50 milyard dollar yerinə Azərbaycana verə biləcəyini, çünkü Ermənistanın 50 milyardı olmadığını ifade etdi.

Kaynak. (https://ru.axar.az/news/politika/518108.html, 24/11/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: