Bakü'de Uluslararası Belgesel Film Festivali "DokuBaku" başladı - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Yarışma   • 19 Mayıs Çağrısı

Bakü’de Uluslararası Belgesel Film Festivali “DokuBaku” başladı

Azerbaycan’ın ilk bağımsız uluslararası belgesel film festivali olan DokuBaku, bu yıl dördüncü defa düzenleniyor.

2 Aralık 2020
Kâmil Engin

 

 

Covid-19 salgını nedeniyle tarih değişikliği yapılan DokuBaku Uluslararası Belgesel Film Festivali, 30 Kasım-6 Aralık 2020 tarihlerinde çevrim içi formatta düzenleniyor. Bir hafta devam edecek festivalde dafilms.com uluslararası çevrim içi festival platformu aracılığıyla dört kategoride 36 film gösterilecek.

Festivalin direktörü Oktay Namazov’un bildirdiğine göre, festivale bu yıl 53 ülkeden 250’yi aşkın belgesel film müracaat etti. Ön Seçici Kurul tarafından başvuran filmler arasından dört yarışma ile yarışma dışı bölümleri için seçim yapıldı.

Festivalde, dört yarışma yer alıyor: “Uzun Metrajlı Belgesel Film Yarışması” (8 yapım), “Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışması” (10 yapım), “Yerli Belgesel Film Yarışması” (6 yapım) ve kendine özgü yaratıcılık sergiledikleri için Ön Seçici Kurul tarafından yarışma dışı bırakılmamasına karar verilen kısa filmerin yarışacağı “Kategori X” (7 yapım).

Kaynak: DocuBaku Uluslararası Belgesel Film Festivali

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları