Bariyev: Batı Rusya’ya Yaptırım Uygulamalı

Kırım Tatar Milli Meclis Üyesi Eskender Bariyev, işgalci Rusya yetkililerine karşı yaptırım uygulanması gerektiğini dile getirdi.


Bariyev: Rus Yetkililere Yaptırım Uygulanmalı.

Kırım Haber Ajansının haberine göre, Kırım Tatar Kaynak Merkezi başkanı ve Kırım Tatar Milli Meclisi üyesi Eskender Bariyev Batılı güçlerin, Kırım’daki insan hakları ihlalleriyle bağlantılı işgalci Rusya yetkililerine karşı yaptırım uygulanmasının gerektiğini dile getirdi.

Viyana’da düzenlenen bir toplantıda konuşan Bariyev, “suçsuz insanları hapse atan suçlular bu fiillerinden dolayı cezalandırılmalı” dedi.”Magnistski Yasasının benzerinin 6 Batılı ülke tarafından uygulandığını kaydeden Bariyev “bir dizi Avrupalı ülke bunu uygulayabilirdi” ifadelerini kullandı.

Bu konuya ek olarak Bariyev, işgalci Rusya’nın kendisine uygulanan yaptırımları kaldırmayı “Kırım; bizim, Donbas; sizin ancak bizim şartlarımızla” formülüyle gerçekleştirmeye çalıştığının altını çizdi.

Yazar

Batur Kılıç

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.