BBC: Türkiye’ye Afrin’deki zeytinler yüzünden ağır suçlama – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

Suriyeliler vatanlarına dönmeli

Millî Düşünce Merkezi Suriyeli sığınmacılar için açıklama yaptı: Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi gerekmektedir. Vatanlarında yaşama hakkı kimsenin elinden alınamaz. Bu insanlar için doğal bir haktır. Bu hak Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir.
_______4 Şubat 2019_______

BBC: Türkiye’ye Afrin’deki zeytinler yüzünden ağır suçlama

A. Selim Babaoğlu
Paylaş:
Türkiye Afrin'den zeytin getiriyor
Suriye zeytinleri

Türkiye, Suriye zeytinleri konusunda zor durumda

(https://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-47069403, Turkey in a pickle over Syrian olives, 31/01/2019)

İngiliz BBC haber portalında yer alan haberde Türkiye’nin Afrin’deki zeytinleri kendi topraklarına taşıdığı bildirildi.
Haberde Afrin’deki zeytin ağaçlarının kesildiği ve zeytinlerin Türkiye’ye götürüldüğü bildirilirken, Türkiye’de ve Suriye’de bulunan PKK bağlantılı grupların bu durumdan hoşnutsuzluğu aktarılıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 2018 Kasım ayındaki beyanatına da değinen BCC, Pakdemirli’nin Afrin’deki zeytinlerin PKK’nın eline geçmesinin istenmediğini, bu bölgenin kontrolünün Türkiye’de olduğunu ve Türkiye’nin hakkı olduğunu, mahallî gruplarla işbirliği içinde bu işin yürütüldüğüne dair beyanlarına yer verildi.

Öte yandan geçen salı İspanyol politikacılar tarafından İspanya’nın ve diğer Avrupa ülkelerinin Afrin’den -Ispanyollara göre- talan edilen zeytinlerden üretilen zeytinyağını almaması yönündeki çağrısı da haberde aktarılıyor.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları