Bir tek Türkmenlere yer yok! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Bir tek Türkmenlere yer yok!

Irak Türkmen Cephesi lideri Erşad Salihi, Mustafa Kazımi’nin başbakan olmasıyla beraber kurulan yeni hükûmette, Türkmenlere yine yer verilmemesi ile ilgili tepkisini dile getirdi.

6 Mayıs 2020
Hilal Ülkü Şahin
Irak Türkmenleri
Bir tek Türkmenlere yer yok!

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Milletvekili Erşad Salihi, Türkmeneli Televizyonu ile yaptığı telefon bağlantısında hükûmet kurmakla görevlendirilen Mustafa El Kazımi’nin kabinesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Salihi, kurulacak hükûmette Türkmenlerin yer almamasına sert tepki gösterdi. Açıklamasında, bir aydan beri Bağdat’ta kurulan kabine için onlarca toplantının yapıldığını belirterek, özellikle El Kazımi ile bir kaç kez toplantı yapıldığını fakat bazı siyasi kitlelerin,Türkmenlerin bakanlıklarda yer almasına engel olduklarını ve bakanlıkların paralarla satın alındığını söyledi. Türkmen lider ayrıca, hiçbir mezhebin Türkmenleri temsil edemeyeceğini, Türkmenlerin iri ve diri olduğunu belirtti. Son olarak açıklamasında ”Biz, Irak’ı bölünmekten kurtardık.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: (http://www.turkmenelihaber.net/turkmeneli/item/16490-salihi-hukumette-turkmenlerin-yer-almamasina-sert-tepki-gosterdi.html , 06/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları