Bir Ulus Nasıl Öldürülür?

Emperyalist devletler millî sınırlarımıza göz dikmiş durumdalar. Ama çok şükür ki onların planlarını boşa çıkarak Türk insanları var. Yağmur Ozan Özben o yiğit insanları ve yaptıklarını yazıyor.


Paylaşın:

Sevgili Okuyucum,

Günümüzdeki emperyalist devletler gelişmekte olan ülkelerin toprak bütünlüğünü bozup ufak devletçikler yaratarak onları daha rahat bir biçimde sömürme amacı güdüyorlar. Ayrıca bu ufak devletçiklerin de birleşmesini ve toplu hareket etmelerini engellemek için her türlü alçaklıktan da kaçınmıyorlar.

Büyük Ortadoğu Projesi, kısa adıyla BOP Misak-ı Milli sınırlarını da parçalamayı amaçlıyor. Bu Amerikan-Yahudi projesindeki “Ortadoğu” kavramı ilk kez 1902 yılında Amiral Sir Alfred Thayer Mahan tarafından kullanıldı.

Nasıl ki bir çekiç önündeki çiviyi çakılması gereken bir demir parçası olarak görüyorsa, hiç şüphesiz Amerika da kurulduğu ilk günden beri müttefikleri dışındaki her devleti sömürülmesi gereken, başına bir diktatör konulması gereken ve adeta ezilmesi gereken bir böcek gibi bakmakta…

Tanrı’ya alkış olsun ki, tam, bir ulus emperyalist azgınlıklar karşısında zor durumdayken, toprakları işgal altıyken asil bir Türk bizi kurtardı.

David Rockefeller bu asil Türk karşısında şu sözü söylemişti:

“Atatürk yüzünden planlarımızı yarım yüzyıl ertelemek zorunda kaldık!”

Efendim bu emperyalist azgınlıklara karşı Türk halkını bilinçlendirmeye çalışan asil bir Cumhuriyet Kadını var.

O kadın; Banu AVAR!

Yazdığı kitaplarla, geçmiş yıllarda yaptığı programlarla, üzerindeki bütün baskılara rağmen yılmayan karakteri ile gerçek bir aydın…

Banu Hanım’ı çok küçük yaşlardayken dedem Mevlut Uluğtekin Yılmaz’ın övgü dolu sözlerinden ve onun Cumhuriyete olan hizmetlerini anlatmasından tanıyorum.

Onun kitaplarını okudukça bir toplumun nasıl öldürüleceğini daha doğrusu bir toplumun nasıl intihar ettiğini gördüm.

Kendisi ile ilk kez Ankara Kitap Fuarında tanıştık ve özellikle “Zemberek” adlı kitabını okumamı önerdi. Bir süre sonra kitabı aldım ve Banu Hanım’ın insanlara gerçekleri göstermek için nasıl bir yükün altında olduğunu ve bir Cumhuriyet kadınının, bir Türk kadının içindeki cesareti gördüm.

Aynı zamanda kendisinin mutlaka okuyun dediği ve hakkını vererek okuyanın birkaç Üniversite bitirmiş kadar bilgili olacağını söylediği kitaplar da var. Onlar da kütüphanemde bulunmaktadır.

Sivil Örümceğin Ağında- Mustafa Yıldırım

Oltadaki Balık Türkiye- M. Emin Değer

Hangi Atatürk- Atilla İLHAN

Sevgili Okuyucum, Günümüzde  “Ülkenin adı Anadolu Halklar Cumhuriyeti olarak değişsin!” “Türk bayrağının adı değişsin!” “Bakın Türk demiyorum, Kürt demiyorum. Tek Millet diyorum.” Diyenler şüphesiz sadık Amerikan hizmetkarlarının Türk Ulusunu öldürme projeleridir ki buna boş gerekçelerle andımızın kaldırılması da dahildir…

Yazımın sonunu Ümit Özdağ Hoca’mın bu konu hakkındaki birkaç cümlesini alarak bitirmek istiyorum…

Değerli Hoca’m Prof. Dr. Ümit Özdağ, çıktığı bir TV programında Türk adını söylemeye utananlara seslenip: “Türk milleti mi yoksa Tek milleti mi? Tek Bayrağı mı yoksa Türk Bayrağı mı? Burası Tekiye midir, yoksa Türkiye midir?” şeklinde sorular yönelterek Tek millet (!) naralarının boş olduğunu, burada yaşayan herkesin Türk milletinin mensubu bulunduğunu ve bununla birlikte Türk adının unutturulma ve yok etme çabasının boş bir heves olarak kalacağını vurgulamıştır.

Haftaya Buluşmak Dileğiyle…

Yazar

Yağmur Ozan Özben

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar