Çinliler İstanbul’un göbeğinde Uygur Türklerini infaz ediyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Çinliler İstanbul’un göbeğinde Uygur Türklerini infaz ediyor

2012-2018 yılları arasında zorla Çin hükumeti lehine casusluk faaliyeti yürüten Uygur Türkü İstanbul’da saldırıya uğradı.

4 Kasım 2020
A. Selim Babaoğlu
Uygur Türkü İstanbul'da vuruldu.
Yusupcan Emet

Uygur Türkü Yusupcan Emet (Yusuf Amat) İstanbul’un Avcılar İlçesi’nde marketten sigara almaya gittiği esnada silahla vuruldu.

Yusupcan Emet 2019 yılı Şubat ayında El Cezire haber kuruluşuna verdiği beyanda Çin hükumeti lehine 2012 ila 2018 arasında casusluk yaptığını söylemişti. Emet, annesinin Çin hükumeti tarafından alıkonulup işkence edilmesinden ötürü Afganistan, Türkiye gibi ülkelerde bulunan Uygur Türklerinin yiyip içtikleri dahil her türlü bilgiyi Çin’e sağladığını ifade etmişti.

Türkiye’deki Uygur Türkü topluluğu Yusupcan Emet’in Çin’in teşebbüsü ile saldırıya uğradığını düşünüyor. Kolundan ve omzundan yaralanan Yusupcan Emet hastanede tedavi görüyor.

Kaynak: Tıklayınız.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları