Dağlar Türk Doğuruyor!

Bugün bu topraklarda Türk yerine “Tek Millet!” diye bağıranlar “Allah, Tanrı’nın cezasını versin!” diyen Necip Fazıl’ın izinden gidenler “Biz her türlü Milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık!” diyenlerin ortağı olan Türk-İslamcılar bana cevap versin! Kimdir Türk Milleti karşısında bu Tek Milleti!


Paylaşın:

Günümüz Türkiye’si ilginç ve bir o kadar acınası bir hal almaya başladı. Milli günlerimiz, zaferlerimiz kutlanmaz oldu! Atatürk’ümüz geri plana atılmaya çalışıldı. Hatta Anıtkabir, dakikada bir asgari ücret harcayan koca saraylarla kıyaslanır oldu!  Kimi zevat, bu özel günlerimizde şüpheli bir şekilde hastalandı! Şehitlerimizin adı sadece birkaç saniye anılır oldu! Hatta şehitlerimizin birkaç saniyelik adının anılmasının ardından kahkahalar atıldı bu ülkede!

Başlı başına bir okyanus olan Türk tarihinde, sayısız zaferimiz var! Ve bu zaferler Türk adıyla kazanıldı! Bugün Anadolu’da “Tek Millet! Tek Devlet! Tek Bayrak! Tek Vatan!” naralarıyla, Türk adını ve Türk ulusunun milli benliğini tarih sahnesinden silebileceğini sananlar büyük bir yanılgı içindeler.

Vatanımızın ve Devletimizin adı Tekiye değildir!

Bayrağımızın adı Tek Bayrağı değildir!

Milletimizin adı Tek hiç değildir!

Vatanımız Türkçülükle kurulmuştur! Milletimizin adı “Türk” Devletimizin adı “Türkiye” Bayrağımızın adı da “Türk Bayrağı”dır!

Türk; M.Ö. 201 yılında Peteng yaylasında Çin ordusunu kuşatan, sonra da affedendir. Türk; 12. yüzyılda Türk ordusu karşısında perişan olan Haçlı ordusunun yaralı askerlerine ekmek, su veren; onları tedavi edendir…

Türk; Çanakkale savaşlarında 16 yaşındaki silahsız ANZAK askerini öldürmeyen Mehmetçiktir. Türk; Başkomutanlık Meydan Savaşı bitiminde, savaş meydanına serili Yunan ölüleri arasında 17 yaşında çelimsiz Yunan askerini görünce “Ah çocuk sen niye geldin buralara!” diye üzülen bir Mustafa Kemal Paşa‘dır! Türk, korkusuzluktur! Türk, öfkesine sabır gemi vurandır. Aynı zamanda Türk, yüce değerler için hiç düşünmeden kendini feda edendir.

Ve Çanakkale!..

İngiliz Hükümeti, Çanakkale macerasına başlayacağını toplumuna açıklarken, özellikle ‘gençlerin’ bu sefere katılmasını istemişti.

Bu istekle beraber tüm İngiliz gençlerini, iğrenç amaçlı bir heyecan sarmıştı. Onlara göre; Çanakkale’yi geçecekler, İstanbul’u yağmalayacaklar, Türk kızlarına tecavüz edeceklerdi… Hepsinin düşüncesi bu idi!

18 Mart 1915 sabahı Çanakkale Boğazı’na giren gemilerdeki genç askerlerin çoğu böylesine bir iğrenç heyecanla yanıp tutuşuyorlardı. İşte o günlerde, Mısır’daki üsten Çanakkale’ye yaklaşan İngiliz savaş gemisindeki Robert Brock denilen -sözde şair- bir sapık da şöyle diyordu: “Gidiyoruz. Galata Kulesi 15 pusluk toplarımızla yerle bir edilecek. Deniz kana boyanıp leş gibi olacak. Ayasofya’nın mozaiklerini, halılarını yağmalayacağız. Türk kadınları benim olacak. İnanıyorum ki bir devrin kapanışına şahit olacağım. Tanrım, hayatımda bu kadar mesut olmamıştım.” Demişti…

Bu sırada ise bir İngiliz subayı, not defterine Çanakkale’deki muazzam direnişimiz karşısında şu cümleyi yazmıştı: “DAĞLAR TÜRK DOĞURUYOR!”

Robert Brock gibi ahlaksızlar ve Türk kadınlarının namusuna göz diken diğer dünya milletleri boylarının ölçüsünü aldılar ve gittiler! Ve Türk adı hafızalarına kazındı!

Çanakkale savaşlarının unutulmaz kahramanı, Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal‘in başarısı ilerde başlayacak Ulusal Kurtuluş Savaşı‘mızın da kaynağı oldu.

Bugün bu topraklarda Türk yerine, “Tek Millet! Tek Millet!” diye bağıranlar ve “Allah, Tanrı’nın cezasını versin!” diye deli saçması laflar eden Necip Fazılların izinden gidenler; “Biz her türlü Milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık” diyenlerin ortağı olan Türk-İslam Sentezcileri bana cevap versin! Kimdir bu Tek Milleti!

Çanakkale Zaferimiz kutlu, şehitlerimizin orunu uçmak olsun! Her şeye rağmen zaferlerimizi öyle ya da böyle kutladık ve kutlayacağız! Bu ülke de bu topraklar da bu devlet de bizim!

Yazar

Yağmur Ozan Özben

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar