“Doğu Türkistan İçin Anadolu Seferi” Millî Düşünce Merkezini ziyaret etti

Türkiye’nin dört bir yanını gezerek soydaşlarımızın uğradığı sistematik Çin mezalimini anlatan “Doğu Türkistan İçin Anadolu Seferi”ne çıkan Uygurlar, Mirzehmet İlyasoğlu, Kudret Gulca, Medine Nazimı ve Cevlan Şirmehmet Millî Düşünce Merkezi’ni ziyaret etti..


“Doğu Türkistan İçin Anadolu Seferi” adı altında Türkiye’nin dört bir yanını gezerek soydaşlarımızın uğradığı sistematik Çin mezalimini anlatan Mirzehmet İlyasoğlu, Kudret Gulca, Medine Nazimı ve Cevlan Şirmehmet dün Millî Düşünce Merkezi’ni ziyaret edip yöneticiler ve üyelerimize Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü ve Uygur Türklerinin verdiği mücadeleleri anlattı.

Kendileri de Çin’in uyguladığı mezalimi hayatlarının hemen her anında yaşamış, yurtlarından ve ailelerinden kopartılmış bu isimler; Doğu Türkistanlı Türklerin, Türkiye’ye gelip ülkelerine geri döndüklerinde terörist muamelesi gördüğünü ve toplama kamplarına götürüldüklerini, bu zulmü Dünyaya anlatmak için çabalayanların katledildiğini, kendileri gibi başka ülkelerde yaşayan Doğu Türkistanlıların ailelerinden haber alamadığını ve sürekli Çin’in tehdidi altında olduklarını anlattılar. Özellikle Türkiye’ye okumaya gelenler ya da daha önce gelip yerleşen ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların Doğu Türkistan’daki kardeş, anne ve babalarının toplama kamplarına aldıklarını söylediler. Sevdiklerinden hiç haber alamayan soydaşlarımızın, onların hayatından endişe ettiklerini ifade ettiler. Türkiye’den ailelerini görmek üzere Doğu Türkistan’a gidenlerin Çin tarafından alıkonulduğunu, nerede olduklarını hatta sağ olup olmadıklarını öğrenemediklerini belirterek, Türkiye Türklerinin bu konuda kendilerine destek vermesini istediler.

Millî Düşünce Merkezi olarak Çin’in zulmüne uğrayan, katledilen, toplama kampında sevdiklerinden uzak millî benliklerinden ve kültürlerinden koparılmak istenen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın dün olduğu gibi bugün de yanında olacağız.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar