Kırgızistan’da “Talas Savaşı ve Tarihî Önemi Konferansı” düzenleniyor - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Kırgızistan’da “Talas Savaşı ve Tarihî Önemi Konferansı” düzenleniyor

28 Mayıs 2021 tarihinde Kırgızistan Talas Devlet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, “Talas Savaşı ve Tarihî Önemi” konulu uluslararası bilimsel konferans düzenlenecek.

9 Şubat 2021
Kâmil Engin

 

751 yılında Müslüman Araplar ile Karluk Türkleri’nin Çin orduları karşısında zafer kazandığı savaş olarak bilinen Talas Savaşının yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan konferans, Kırgız Cumhuriyeti ve Türkiye’den çeşitli kurumların işbirliğinde tertip edilecek.

Türk tarihi açısından önemli tarihî, siyasî, askerî, dinî ve kültürel gelişmelere sebep olan Talas Savaşı’nın değişik boyutlarıyla değerlendirileceği konferansa katılmak için hazırlanan bildirilerin 12 Nisan 2021 tarihine kadar gönderilmesi gerektiği belirtildi.

Katılım Şartları ve Önemli Tarihler için bkz. www.talsu.kg

Kaynak: http://www.tdbb.org.tr/?p=16580&lang=tr (28/01/2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları