Kırım Tatarlarına yapılan zulüm için teşekkür! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Kırım Tatarlarına yapılan zulüm için teşekkür!

Rus işgali altındaki Kırım’ın sözde başkanı Sergey Aksyonov, 7 Temmuz’da Kırım Tatarlarının evlerine yapılan baskınlardan dolayı Rusya Federal Güvenlik Servisi yetkililerine teşekkür etti.

9 Temmuz 2020
Hilal Ülkü Şahin
Kırım
Kırım Tatarlarına yapılan zulüm için teşekkür!

Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada baskı ve zulmü, terörle mücadele olarak niteleyen Aksyonov, “Bu, aşırıcılık ve teröre karşı sistematik mücadelenin bir parçası” dedi. 7 Temmuz 2020 tarihi sabah saatlerinde işgaciler tarafından evlere baskın düzenlendi. Baskınlar sonucu, 7 kişi alıkonuldu, ayrıca baskın sırasında evinde olmayan Dilaver Memetov hakkında arama emri çıkarıldı.
FSB’den yapılan açıklamada ise aramaların yalnızca “örgüt üyelerinin” evlerinde yapıldığını ve Rusya’da yasaklı olan kitapların bulunup el konulduğu iddia edildi.

Kırım Tatarlarının Rusya’nın terör yasası kapsamında yargılanacağını söyleyen Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar “67 Kırım Tatarı terör yasası kapsamında yargılanıyor. Rusya bütün Kırım Tatarlarına terörist muamelesi yapmaya çalışıyor.” dedi.
Hizb-ut Tahrir davası, terörizm, aşırıcılık bahaneleriyle, Kırım Tatarları Rusya Federal Güvenlik Servisi tarafından uygulanan baskı ve zulümle karşı karşıya.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları