KKTC’de hükûmet düştü! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

KKTC’de hükûmet düştü!

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) hükûmet düştü.

6 Ekim 2020
Dilanur Polat
KKTC
KKTC’de hükûmet düştü!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın genel başkanı olduğu ve hükûmet ortağı olan Halkın Partisi (HP) koalisyondan çekilme kararı almasıyla birlikte yavru vatanda hükûmet düştü.

Bugün, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı basın toplantısında 46 yıldır bir hayalet şehir hüviyetine bürünen ve Kapalı Maraş adıyla anılan şehrin 8 Ekim Perşembe günü resmî olarak açılacağı belirtilmişti.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Erdoğan ve Tatar’ın yaptığı açıklamaları “Maraş’ın açılması projesi bu değildir” diyerek eleştirmişti.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları