Lüksemburg’ta Türk şair için gece düzenlendi

Kazak Türkü şair Kunanbayoğlu'nu anmak için, Lüksemburg'ta "Abay Şiir Gecesi" düzenlendi. Etkinlik, Belçika'daki Kazakistan Büyükelçiliği ve Kazakistan-Lüksemburg İş Birliği Derneği tarafından düzenlendi.


Abai

Lüksemburg’ta Türk şair için gece düzenlendi

Kazak Türkü şair, besteci ve filozof olan Abay İbrahim Kunanbayoğlu’nun eserleri, Kazak Türkçesi, Rusça, Fransızca, Almanca, İngilizce, Türkçe ve İsveççe dillerinde okundu.

Kazakistan Büyükelçisi Aygül Kuspan, Lüksemburg’ta yaşayan Kazak Türklerini ve Kazakistan’ın dostlarını selamladı. Programın organize edilmesine öncülük eden Büyükelçi Kuspan; Kazakistan-Lüksemburg İş Birliği Derneğine, Lüksemburg’taki büyük şairin hatırasına sundukları hürmet için şükranlarını dile getirdi.

Derneğin açıklamasında belirttiği üzere Kazaklar Derneği, Kazakistan ve Lüksemburg halkının kültürlerinin yakınlaşması için mümkün oldukça her fırsatta katkı sağlamaya çalışıyor.

Kaynak: (https://www.inform.kz/en/abai-poetry-evening-held-in-luxembourg_a3709714, 23.10.2020)

Yazar

Dilanur Polat

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar