Kore Gazisi Ermeni Asıllı Türk son yolculuğuna uğurlandı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Kore Gazisi Ermeni Asıllı Türk son yolculuğuna uğurlandı

Kore gazisi Ermeni asıllı Minas Kaya son yolculuğuna Türk bayrağına sarılı tabutla uğurlandı.

31 Mart 2021
A. Selim Babaoğlu
Türk bayrağına sarılı tabut ile uğurlandı.
Kore gazisi Minas Kaya

Almanya’da yaşayan Kore gazisi Ermeni asıllı Türk Minas Kaya kalp krizi sonucu vefat etti.

Vasiyeti üzerine son yolculuğuna Türk bayrağına sarılı tabutla uğurlandı.

Vefat eden Kore Gazisi Minas Kaya’nın oğlu Murat Kaya basına yaptığı açıklamada, babasının Nisan ayında İstanbul Silivri’deki evini her yıl olduğu gibi ziyaret etmek istediğini ancak ömrünün vefa etmediğini ifade etti.

Gazinin oğlu Murat Kaya beyanında, “Babam 1930 yılında Yozgat’ta dünyaya geldi. İkinci tertip olarak da Kore Savaşı’na katıldı. Biz iki erkek bir kız olmak üzere üç kardeşiz. Babam Türk ordusu ve Türk askeri hayranıydı. Çocukluğumuz Kore Savaşı hatıralarını dinleyerek geçti. Babam kendi ailesinden daha çok askerdeki komutanlarının tek tek isimlerini hep bize sayardı. Onları hiç unutmazdı. 1971 yılında Almanya’ya geldi. Ben bedelli askerlik yaptığım için bana kızardı. Hatta çoğu zaman ‘Sizinki askerlik mi parayla askerlik mi olur’ diyerek bizimle şakalaşırdı!”dedi.

 

Kaynak :(https://www.dha.com.tr/dunya/almanyada-vefat-eden-kore-gazisi-ermeni-asilli-minas-kaya-turk-bayragiyla-son-yolculuguna-ugurlandi/haber-1816186)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları