Libya’daki Türk askerlerinin peçleri dünyayı korkuttu – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Libya’daki Türk askerlerinin peçleri dünyayı korkuttu

Libya’da görev yapan Türk askerlerinin omuz peçleri dünyayı endişeye sevk etti.

11 Temmuz 2020
A. Selim Babaoğlu ve Nuray Türksoy
Libya'da görev yapan Türk askerinin omuz peçleri
Türk askerinin omuz peçleri

Uluslararası analiz grubu ISWNews’in İngilizce yayımlanan sitesinde Libya’da görev yapan Türk askerlerinin omuz peçlerine yer verildi.

Haberde Türk askeri tarafından kullanılan omuz peçlerinin henüz resmi makamlarca tasdik edilmediği dile getirildi.

Omuz peçlerinin her birinin ince üslupta espri içerdiği ifade edilirken, peçlerde Mustafa Kemal Atatürk imgesinin bulunması, Osmanlı İmparatorluğu’nun Libya’daki varlığına gönderme yapması itibariyle Türklerin bu topraklara bir gün tekrar döneceklerine dair düşlerini yansıttığı yorumuna yer verildi.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Beynəlxalq analiz qrupu ISWNews’ın İmgiliscə yayımlanan saytında Liviyada xidmət edən Türk əsgərlərinin şevronlarına yer verildi.

Xəbərdə Türk əsgəri tərəfindən istifadə edilən şevronların hələ rəsmən təsdiq edilmədiyi dilə gətirildi.

Şevronların hər birinde incə üslubda yumor işledildiyi ifadə edilərkən, insanlarda Mustafa Kamal Atatürk görüntüsünün yer alması, Osmanlı İmperiyasının Liviyadakı varlığına işaret edilməsi etibarilə türklərin bu torpaqlara bir gün tekrar qayıdacaqlarına dair xəyallarını əks etdirdiyi şərhinə yer verildi.

Kaynak: (https://english.iswnews.com/14074/interesting-military-patches-of-turkish-army-in-libya/, 05/07/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: