Lobisav’in Soykırım Taciri Ermenilerle savaşmaya Yönelik Girişimlerinin İlki

25.04.2011   IĞDIR’DAKİ ERMENİLERİN TÜRK SOYKIRIMI ANITI ANKARA’YA TAŞINMALIDIR 22 ülke kanunlar çıkararak, 30 ülke de Ermeni soykırımı anıtları dikerek Türkiye’yi sürekli olarak itham etmişlerdir. Ancak Türkiye bu ülkelere yönelik olarak resmi diplomatik notalar – protestolar göndermemiştir. 2015, SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMININ 100. YILDÖNÜMÜ VE ERMENİLERİN DÜNYA ÇAPINDA PLANLADIKLARI BÜYÜK İŞLER YILIDIR. SİVİL ERMENİ HALKI KARARLI BİR ŞEKİLDE […]


25.04.2011 
 
IĞDIR’DAKİ ERMENİLERİN TÜRK SOYKIRIMI ANITI ANKARA’YA TAŞINMALIDIR

22 ülke kanunlar çıkararak, 30 ülke de Ermeni soykırımı anıtları dikerek Türkiye’yi sürekli olarak itham etmişlerdir.

Ancak Türkiye bu ülkelere yönelik olarak resmi diplomatik notalar – protestolar göndermemiştir.
 
2015, SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMININ 100. YILDÖNÜMÜ VE ERMENİLERİN DÜNYA ÇAPINDA PLANLADIKLARI BÜYÜK İŞLER YILIDIR.

SİVİL ERMENİ HALKI KARARLI BİR ŞEKİLDE 95 YILDIR ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTADIRLAR.

ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA, REFORMİST VE ÇALIŞKAN BİR LOBİCİLİK ANLAYIŞIYLA TAŞIN ALTINA EL KOYMA SIRASI BİZDEDİR.

SİVİL TÜRKLER OLARAK SESSİZLİĞİMİZİ KIRDIĞIMIZ TAKDİRDE ABD BAŞKANI DA, DÜNYA DA BİZİ İŞİTECEKTİR.

LOBİSAV’IN BİRİNCİ POZİTİF LOBİCİLİK GİRİŞİMİ: İLK SİVİL TÜRK LOBİCİLİK SEFERBERLİĞİ

Bir yıl sürecek olan bu kampanya ardından, gerekli metinleri içeren Türk sivilleri imzalı notalar muhatap devletlerin krallarına, kraliçelerine, cumhurbaşkanlarına, başbakanlarına, bakanlar kurulu üyelerine, meclis başkanlarına, tüm milletvekillerine, senato başkanlarına, tüm senatörlerine ve medya birimlerine elektronik yöntemler ve gerçek posta olarak koliler halinde; ve bu ülkelerin Türkiye’deki büyükelçileri ve konsoloslarına şahsen takdim edilecektir.

* * *

Önemli ve kayda değer bir uyarıcı vazifesi göreceğini zannettiğimiz bu çalışmanın, bir yıl içinde bir milyona ulaşmasını umduğumuz sayıdaki ve bir tonluk imzalı mektuplarını kapılarında bulacak yabancı liderliklerin Türkiye hakkındaki negatif yaklaşımları sırasında daha dengeli bir yaklaşım sergileyecekleri kanaatindeyiz.

En azından, töhmet altında bırakacakları bir milletin artık her karalamayı sessiz ve sakince kabullenmeyeceklerinin bilinci altında olacak olan yabancılar, her kim olursa olsun, hangi partiye mensup olursa olsunlar, bizim siyasi liderlerimizin ellerini sıktıklarında, o ellerin arkasında milyonlarca Türkün desteğinin olduğu bilincini artık taşıyabileceklerdir.

Pek tabiidir ki, bu imza kampanyası çalışması tek başına, bundan sonra oluşturulacak kudretli Türk lobiciliğinin sade ve tek öğesi olamaz.

Bu nedenle gelecekte LOBİSAV, diğer çalışkan Türk lobi uzuvlarına ek olarak, son derece yeni, reformist lobicilik çalışmalarını hayata geçirecek ve zor durumdaki lobiciliğimizin karşı atağa geçmesine yardımcı olacaktır.

* * *

Amerikalı tarihçi Prof. Justin McCarthy:

“Siz Türkler çok kibar ve hassas insanlarsınız. Haklı olduğunuz halde saldırılar karşısında sessiz duruyorsunuz”

IĞDIR’DAKİ ERMENİLERİN TÜRKSOYKIRIMI ANITI ANKARA’YA TAŞINMALIDIR

Çağımızda mitingler sokakta olmak zorunda değildir.

Medeni metotlarla daha evvel yapılmamış reformist bir lobiciliği beraber yapacağız.

Kendi kendimizi ikna edici çalışmaları aşıp, sonuç üreten yaratıcı çalışmalar içinde olacağız.

Kapısının önünde sayısız Türkün imzalı mektuplarını bulanlar, hakaret etmeden önce iki kez düşüneceklerdir.

Soykırım iddiasıyla Türkiye’nin yarınını ipotek altına alanlara karşı kullanılacak kudret “Sivil Toplum Kudreti”dir.

* * *

Bu milli seferberlik Azerbaycan’ın Karabağ davasına da yardımcı olacaktır.

* * *

Türk dış politikasının en büyük yarası olan ve Türkiye üzerinde oynanan emperyalist oyunların bir sektörü haline gelen Ermeni problemi ve sözde Ermeni soykırımının dünya ve ABD’de kabulüne ve Ermenilerin tazminatlar konusundaki kazançlarına karşı gerçekçi tedbirler almamış olmamızdan dolayı gelecek nesillerimiz hem resmilerimizi hem de biz sivilleri affetmeyeceklerdir.

On yıllardır süren sessizliğimiz ardından Ermeni soykırımı artık dünyaca defakto olarak kabullenmiştir. Geçmişte alınan önlemler sadece Türkiye’nin tesadüfi jeopolitik konumunu istifadeye yönelik politikalardan oluşmuş ve Türkiye’nin son 70 yılda tüm lobicilik savaşlarını kaybettiği sabit olduğu üzere, tüm oyun planlarımız Türkiye’nin milyonlarca dolarını her yıl heba eden Amerikan lobi şirketlerinin yaratıcılıktan yoksun girişimleri ve ABD başkanlarının “soykırım” sözünü kullanmamaları üzerine kurulmuştur ve Türkiye ağzına burnuna dolup boşalan sulardan nefes almaya çalışırken, girdaba doğru hızla ilerlemektedir.

***

Müracaat, lobisav.org
 
 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar