TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN’A AÇIK MEKTUP

Sayın İsmail Kahraman TBMM Başkanı Ankara 21.02.2018 Başkanlığınızca düzenlenen, “Meclis Sohbetleri” bağlamında ”Türkiye’de Demokrasinin Gelişimi”  konulu konferans bugün (21 Şubat 2018) yapılacaktır. Öğrendiğimize göre, bizzat katılarak “şereflendireceğiniz” ve eski Meclis Başkanı Köksal Toptan’ın yöneteceği toplantıda, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Halil Berktay ve Avni Özgürel konuşacaklardır. Nice şehitlerin kanları, çekilen tarifsiz acılar ve ödenen […]


Paylaşın:

Sayın İsmail Kahraman

TBMM Başkanı

Ankara

21.02.2018

Başkanlığınızca düzenlenen, “Meclis Sohbetleri” bağlamında ”Türkiye’de Demokrasinin Gelişimi”  konulu konferans bugün (21 Şubat 2018) yapılacaktır. Öğrendiğimize göre, bizzat katılarak “şereflendireceğiniz” ve eski Meclis Başkanı Köksal Toptan’ın yöneteceği toplantıda, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Halil Berktay ve Avni Özgürel konuşacaklardır.

Nice şehitlerin kanları, çekilen tarifsiz acılar ve ödenen ağır bedellerle kazanılan Türk Milletinin egemenliğinin temsil edildiği kutsal bir mekânda; demokratik rejimin en yüce kurumu TBMM’de Halil Berktay gibi birinin konuşacak olmasını şaşkınlıkla ve üzüntüyle karşıladığımızı bildirmek isteriz. Bu kişi ki; Ermeni Mezalimi konusunda, Osmanlı Türk İmparatorluğuna, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine en ağır suçlamaları ve hakaretleri yapanların öncüsü konumundadır. Meclisimizin Başkanına asla yakışmayan bu tutumu şiddetle kınıyoruz.

Bu kişinin yıllardır; “1915’te Ermenilere karşı etnik temizlik yapıldı.”, “1915 tehciri “jenosiddi.” Aralarında Enver Paşa, Talat Paşa gibi Osmanlı’nın son dönem en üst düzey kadrolarını “Sosyal-Darwinistçi” ve bu yolla “ırkçı” ilân ettiği bilinmektedir. Ermenistan, Ermeni Diasporası, bazı emperyalist ülkeler ve işbirlikçilerin yalanlarını, inatla ve cüretle tekrarlayan Berktay’ın hangi maksatla TBMM’ye davet edildiğini öğrenmek, Türk Milletinin en tabi hakkıdır.

Doğu Anadolu’da devlet kurmak üzere 1860’da harekete geçirilen silahlı Ermeni çeteleri, Birinci Dünya Harbinde düşmanlarımızın safında yer alarak yüzbinlerce insanımızı katletti. Savaş  sonrasında işgal kuvvetlerinin himayesinde yeniden saldırıya geçen Ermeni ordusu yenildi (1920) ve Gümrü,  Moskova ve Kars anlaşmaları ve son olarak uluslararası Lozan Antlaşması ile bugünkü sınırlar belirlenip sonuca bağlandı.

Aradan elli yıl geçtiği halde, emperyalistlerin kışkırtması ile kin ve nefretin esiri Ermeni teröristleri ABD ve AB ülkelerinde (1973-1985) düzenledikleri suikastlarla birçok masum diplomatımızı katletti. Devletimiz bu vahşetin ve ihanetin de üstesinden gelince, bu defa kardeş Azerbaycan (1992) hedef seçildi. Hocalı kentinde çocuk, kadın, yaşlı demeden insanlar katledildi; bir buçuk milyon Azerbaycan Türk’ü sürgün gönderildi. Şu anda Azerbaycan topraklarının yüzde 20’si Ermeni çetelerinin işgali altındadır.

Görüldüğü gibi, Ermeniler 158 yıldır saldırıyor, Türkler 158 yıldır savunuyor. Demk ki; asıl “soykırımcı” ve katliamcı Ermenilerdir.

Sayın Başkan

Sizi, Türk Milletinden özür dilemeye ve bu davranışınızı açıklamaya davet ediyoruz. 21.02.2018

 

Sadi SOMUNCUOĞLU

Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı

 

Yazar

Sadi Somuncuoğlu

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar