Malta sürgünleri ve Ermeni iftiraları

Türkiye Ermeni yurttaşlarına soykırım yapmamıştır. Bu Türk Milletine yapılmış büyük bir iftiradır. İngilizler yargılamak üzere Malta'ya götürdüğü dönemin yöneticilerini suçlayacak bir şey bulamadılar. Tarih yaşananların aslında bir ihanet olduğunu yazıyor.


Paylaşın:
Malta sürgünleri

İngilizler tarafından yargılanmak üzere Malta’ya götürülen Türklerin bir kısmı

1915 yılında Türkiye, Ermeni yurttaşlarına soykırım yapmamıştır. Bu yalandır. Milletimize atılmış büyük bir iftiradır.

Kendilerine yönelik soykırım suçu işlenmediğini Ermeniler de bilmektedir. Soykırım suçunun işlendiğine inansalardı, kimse şüphe etmesin, Türkiye aleyhinde dava açarlardı. Açamazlar. Türklerin soykırım suçu işlediğini gösterir tek bir delil bulamazlar ancak arşivlerimizde Ermeni çetelerinin Türklere yönelik soykırım suçu işlediğini gösterir çok sayıda delil vardır. Bu sebeple Ermeniler kendilerine yönelik soykırım suçunu işlediğimiz iddiasıyla dava açmaz açamazlar. Uluslararası baskı yapmak, uluslararası baskıyla Türkiye’ye tarihi boyunca hiç işlemediği soykırım suçunu kabul ettirmek, bu yolla siyasi kazanç elde etmek peşindedirler.

Yine ABD, Fransa, İsviçre gibi ülkeler “Ermeni soykırımı yoktur” demeyi kabul eden veya kabul etmeye hazırlanan devletler de soykırım suçu işlenmediğini bilirler.

İngiltere, Sevr Antlaşması’na konan bir hükme dayanarak, yakalayıp Malta’ya gönderdiği, içlerinde Ziya Gökalp’ın da bulunduğu Osmanlı görevlileri hakkında soykırım suçu işledikleri iddiasıyla tahkikat yaptırdı. Tahkikatı yapan Londra Başsavcısı iyi bir hukukçuydu. Namusluydu, çok ciddi bir araştırma yaptı. Ermenilere soykırım işlendiğini gösterir tek delil bulamadı, takipsizlik kararı verdi. Hatta bir İngiliz Bakanın siyasi olarak, yani delilsiz dava açma talebini; “Ben hukukçuyum, siyaset sizin işiniz” diyerek reddetti.

Doğu Perinçek’in Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde davası var. O dava AİHS’de kabul edilmiş düşünceyi açıklama özgürlüğünün ihlal edilmesine karşı açılmış bir davaydı. İsviçre’nin kabul ettiği Ermeni soykırımı yoktur demeyi suç kabul eden yasa düşünceyi açıklama özgürlüğünü ihlal ediyordu. AİHM Türkiye lehine karar verdi. Bu önemli bir karardır. Fakat Türkiye için asıl önemli yanı, kararın gerekçesindeydi. Gerekçede Türkiye’de 1915 yılında cereyan eden olaylar irdelenmiş, olayların soykırıma benzemediği vurgulanmıştır. Yani Ermeni soykırımı yoktur.

Fransa, İsviçre ve diğer batılı devletler soykırım yapılmadığını bilmezler mi? Bilirler.

Türkiye’nin, düşünceme göre, yapması gereken şudur. Biz Ermenilere yönelik soykırım suçunu işlemedik diye savunmaya geçmesin. Onlar zaten soykırım suçunun işlenmediğini biliyorlar. Beyinleri Türk düşmanlığıyla malul bu devletlerin idarecileri yollarından dönmezler. Bu sebeple Türkiye, Ermenileri bütün dünyayı Türkiye’yi Ermenilere yönelik soykırım suçunu işlediği iddiasıyla yetkili mahkemelerde dava açmaya davet etsin. Ben eminim ki Ermeniler dava açamayacaktır.

Burada Ermeni çetelerinin ordumuzun ikmal yollarını kesmesini çetelerin halkımıza karşı uyguladığı soykırımı önlemek için zorunlu olarak tehcire karar veren ve gerçekleştiren Talat Paşa’ya Allah’tan rahmet diliyorum.

Yazar

Talat Şalk

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar