Rumlar önüne gelene vatandaşlık dağıtıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Rumlar önüne gelene vatandaşlık dağıtıyor

AB üyesi 27 ülke arasında en fazla vatandaşlık veren ikinci ülke olan Rum yönetimi önüne gelen herkesi vatandaş yaptığı bir kez daha ortaya çıktı.Rum Yönetimi, 2007 yılında 2 bin 917, 2008 yılında ise 3 bin 463 kişiyi “Kıbrıs” vatandaşı yapmış Güney Kıbrıs’ta “Rum Çalışma Enstitüsü ile PEO tarafından yapılan, Avrupa Araştırma Merkezi “Eurofound”un, “Yabancı Kökenli […]

27 Ağustos 2011
Milli Düşünce Merkezi

AB üyesi 27 ülke arasında en fazla vatandaşlık veren ikinci ülke olan Rum yönetimi önüne gelen herkesi vatandaş yaptığı bir kez daha ortaya çıktı.Rum Yönetimi, 2007 yılında 2 bin 917, 2008 yılında ise 3 bin 463 kişiyi “Kıbrıs” vatandaşı yapmış

Güney Kıbrıs’ta “Rum Çalışma Enstitüsü ile PEO tarafından yapılan, Avrupa Araştırma Merkezi “Eurofound”un, “Yabancı Kökenli Vatandaşların Çalışma Koşulları” konulu araştırması çerçevesinde, sonradan “Kıbrıs” vatandaşlığına alınanların sayısında artış olduğu belirtildi.
Politis gazetesi, bu konuda net rakam vermezken, “Kıbrıs vatandaşlığı” alanların, özellikle yurt dışında doğanlar, en azından anne veya babasından biri “Kıbrıslı” olanlarvatandaş yapılıyor.

KIBRIS”TA DAİMİ YAŞAYAN YABANCILAR, “Kıbrıslılarla” evli olup en az üç yıldır “Kıbrıs”ta yaşayanlar ile “Kıbrıs”ta daimi yaşayan yabancı uyruklular (AB’den ve üçüncü ülkelerden) vatandaş olduğunu belirten gazete, Rum Nüfus Dairesi verilerine dayanarak 2007 yılında 2 bin 917, 2008 yılında ise 3 bin 463 kişinin “Kıbrıs” vatandaşlığına alındığını duyurdu.

Tak-StarKıbrıs, 24-08-2011 09.01 (TSİ)

 

http://www.abhaber.com/ozelhaber.php?id=10845

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları