Rus Devlet Duması: Kırım yürüyüşü siyasi bir aldatmadır – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Rus Devlet Duması: Kırım yürüyüşü siyasi bir aldatmadır

Rus Devlet duması üyesi Aleksander Şerin Kırım Tatar milli meclisi başkanı Refat Çubarov’un çağrısını aşırılık yanlısı, provake edici, aldatıcı bir hareket olarak nitelendirdi.

11 Aralık 2019
A. Selim Babaoğlu
Onur yürüyüşü siyasi bir aldatmadır
Rusya Liberal Demokrat Parti devlet duması milletvekili Aleksander Şerin

Rus haber ajansı RİA Novosti’nin sunduğu haberde Rusya Liberal Demokrat Parti üyesi devlet duması milletvekili Aleksander Şerin’in Kırım Tatar milli meclisinin onur yürüyüşü açıklaması ile ilgili yorumuna yer verdi.

Aleksander Şerin, Kırım Tatar milli meclisi başkanı Refat Çubarov’un çağrısını aşırılık yanlısı, provake edici, aldatıcı ve Rusya Federasyonu sınırları dahilinde yasak olarak nitelendirdi.

Yürüyüş Kırım Ukrayna’nın parçası iken yapılmalıydı

Şerin, yürüyüş Kırım Ukrayna’nın parçası iken su ve elektriklerin kesildiği Kırım Tatarları dahil bütün bir halk bu durumdan muzdaripken yapılması gerekirdi, dedi.

Kaynak: (https://ria.ru/20191207/1562094396.html,07/12/2019)

 

 

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları