Ses Ver Bahçeli

  Adet yerini bulsun gibilerden herkes “Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor.” “Terörü lanetliyoruz.” “Sözün bittiği yerdeyiz.” gibi ucuz ve slogan kokan sözler söylemeye devam ediyor. Mide bulandırıcı bir hal alan bu soytarılık, toplumda inandırıcı bir etki yapmıyor. Şehit haberleri geldikçe terörü yok etme çabası bir yana dursun, tedbir bile almakta yavan davranan bir hükümet […]


 

Adet yerini bulsun gibilerden herkes “Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor.” “Terörü lanetliyoruz.” “Sözün bittiği yerdeyiz.” gibi ucuz ve slogan kokan sözler söylemeye devam ediyor. Mide bulandırıcı bir hal alan bu soytarılık, toplumda inandırıcı bir etki yapmıyor.

Şehit haberleri geldikçe terörü yok etme çabası bir yana dursun, tedbir bile almakta yavan davranan bir hükümet tarafından yönetiliyoruz. Herkes kendi hesabına düşen menfaati gözetiyor. Başbakan ve bazı bakanlar, her fırsatta “Milli Birlik ve Beraberliğimizi Bozamayacaklar, Buna Müsaade Etmeyeceğiz.” demek yerine içeriği belli olmayan ve söz konusu hale geldikten sonra terör odaklarının daha da palazlandığı “Milli Birlik ve Kardeşlik Projemizin Önüne Geçemeyecekler.” demekten başka bir şey yapmıyorlar.

Milli Birlik ancak Milli Devlet yapısının baki kalmasıyla mümkündür. Bunun üzerinde demokratik veya politik herhangi bir çatı unsurunun olması mümkün değildir.

12 Haziran 2011 seçimlerinden önce Pkk’nın seçim sonrasında daha da azgınca bir tavır sergileyeceği akıl sahipleri tarafından her fırsatta dile getirilmemiş miydi? Şimdi sözün bittiği yerdeysek, seçimlerden önce veya Ramazan ayından önce şehitlerimiz olduğunda sözün neresindeydik?

Bundan sonra icraat konuşulacakmış ki Türk Jetleri Kandil’i iki gecedir bombardımana tutuyor. Hatta bu hava harekatımızı müttefikimiz Amerika da onaylamış, Türkiye’nin kendini koruma hakkı var diye. Lütufta bulunmuşlar.

Tabiî ki havadan saldırı yapılmalıdır ancak sonucu görebilmek, örgütün elebaşlarını yakalayabilmek ve örgüte uzanan yardım kanallarını kesebilmek için Kara Harekatı da şarttır. Hatta bu harekat, Barzani’yi de hedef almalıdır. Pkk’nın Barzani tarafından desteklenip beslendiğini bilmeyen bir Allah’ın kulu var mıdır?

Türkiye için güvenilir olanı, Irak’ın kuzeyinde başta Amerika olmak üzere emperyalist devletlerin beslemesi olan Barzani’nin sözde Kürdistan devleti yerine, kanı kanımızdan, canı canımızdan Irak’ın kuzeyinde Bağımsız Türkmen Devleti’nin olmasıdır. O zaman sınır ötesinden bize artık bir terör saldırısı gerçekleşmeyecektir.

Pkk’yı açık bir şekilde destekleyerek siyaset yapan bütün kuruluşlar yok edilmeli ve destekçisi, yöneticisi herkes gereken cezayı çekmelidir. Milli Devlet olmanın gereği, Türk Milletinin Töresine uygun yaşam ortamının sağlanabilmesidir.

Bu çalışmalar ne günlerce Çalıştaylar ne de yıllarca sürecek Projeler gerektirmektedir. Milli hassasiyetleri olan Atatürk’ün kurduğu Türk devletinin refleksleri bu yönde olmalıdır.

PEKİ, BEN YAZIYA BU BAŞLIĞI NEDEN VERDİM?

 

Milliyetçi Hareket Partisi, milletin köklerinden gelen ve bu kaynaktan beslenerek siyaset yapabilen bir partidir. Buna rağmen birkaç milletvekili dışında bizim bu söylediklerimizi söyleyen kimseyi bünyesinde barındırmamaktadır. Bahçeli, iftar programlarında hükümete destek sözü vermekte ve geçmişte Kara Harekatı için söylediklerinden dolayı haklılığını ilan etmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz yapılması gerekenler, sade bir vatandaşın düşünüp ilk fırsatta harekete geçmesi için gerekli özveriyi gösterebileceği türdendir. Ancak bunun cılız birkaç kalemin elinden dile getirilmesi utanılacak bir durumdur. Burada da ihtiyaç, bu sesin harekete geçirilmesidir. Hareket, doğrudan doğruya TBMM’ye etki etmek üzere organize edilmelidir. Ağlayan Analar bunun öncüleri haline getirilmelidir. Toplum bilinçlendirilmeli ve hainlerin böyle bir sağduyu içinde yok edilecekleri her şehirde konferanslar, yürüyüşler, eylemler vb. yöntemlerle Türk Milletine anlatılmalıdır. Bu hareketin kurucu lideri Alparslan Türkeş, gerektiği zaman eline pankartı alıp sokaklarda yürümüş, vatandaşla sırt sırta ülkü yolunun basamaklarını tırmanmıştır.

Bugün böyle bir çabaya ve harekete her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. 1000 Bozkurt’la Erdoğan’a meydan okuyan Bahçeli, bu sesimize kulak vermelidir. O kaliteli ve inançlı gençler parti merkezinde toparlanıp, terör başta olmak üzere Türkiye’nin temel meseleleri üzerinde hızlı bir eğitimden geçirilmeli ve bu gençler Türkiye’nin dört bir yanına gönderilerek Türk Milletinin Birliği için yapıştırıcı bir etki yaratacak harekete öncülük edilmelidir. Bu vesileyle her bölgeden aynı sesin yükselişi TBMM’nin tavrına büyük oranda etki edecek ve sonuç daha sağlıklı bir şekilde teşekkül edecektir. Kürşad’ın 40 Çerisi ile yaptığını yapmak üzere yürekleri vatan, millet, bayrak aşkı ile yanan gençler vardır. Bu ateşi taşıyacak ocak Milliyetçi Hareket Partisi’dir. SES VER BAHÇELİ.

 

Yazar

Recep Bayram

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.