İsrail İle Yaşananlar Kimi Kazandırıyor, Mehmetçik Duyulmuyor!

          03.06.2010             Öncelikle Filistinli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan zafer niyaz ediyor, Şehitlerini rahmetle anıyoruz.           İsrail’in milleti için vaat edilmiş topraklar dediği Türkiye’mizin bir bölümü, Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında PKK terör örgütünün saldırılarına maruz kalmaktadır.           Son 2 gün içerisinde 13 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Türkiye’de Yeniçağ ve bir kaç medya kuruluşunun haricinde hiçbiri doğru […]


Paylaşın:

          03.06.2010 
 
          Öncelikle Filistinli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan zafer niyaz ediyor, Şehitlerini rahmetle anıyoruz.

          İsrail’in milleti için vaat edilmiş topraklar dediği Türkiye’mizin bir bölümü, Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında PKK terör örgütünün saldırılarına maruz kalmaktadır.

          Son 2 gün içerisinde 13 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Türkiye’de Yeniçağ ve bir kaç medya kuruluşunun haricinde hiçbiri doğru düzgün bir şekilde bu konuya yer vermemektedir. AKP iktidarı Amerika ile stratejik müttefik olduğunu ileri sürerek Irak’a Türk Askerinin karadan girmesine müsaade etmemektedir.

          İsrail’in bariz bir şekilde Amerika tarafından beslendiği ve desteklendiği bilinmesine rağmen Başbakan’ın İsrail’in üzerine gitmesi neyin nesidir. AKP bu şekilde Dış Politikada prim toplamaktadır.

          Türkiye’nin kendi içindeki hadiseler milletimizin gözünden kaçırılmak istenmektedir. AKP oy telaşına düşmüş, nereden reklam yapacağını hesap ederek gariban insanları İsrail’le muhatap etmiştir. İsrail gemilere müdahale edeceğini duyurmuş, göz göre göre istenmeyen hadiselere sebebiyet verilmiştir.

          Oysa ne İsrail sorunu ne de PKK sorunu bu şekilde çözülemez. Türkiye’nin “One Minute” dahil hiçbir olayda İsrail üzerinde bir yaptırım uyguladığı söylenemez. Bağırarak, hariçten gazel okuyarak, yardım konvoyları oluşturarak, Amerika’nın direktiflerinde durmakta ısrar ederek hiçbir soruna çare bulunamaz.

          Devletler güçlerini kullanarak yaptırımlar uygularlar. Türkiye’nin Irak’a müdahale etmesi, İsrail ve Amerika’nın üzerinde yaptırım uygulaması için bir fırsattır. PKK terörü de Irak’a müdahale etmeden sonuçlanmaz. Eğer AKP bu iki konuda da samimiyse, Türkiye’nin meselesine öncelik verir ve Irak’taki kukla hükümeti kuşatıp kontrolü altına alarak İsrail’e ve Amerika’ya Türk Milleti’ne yakışan duruşu sergileyebilir.

          Türk Milleti’nin bu bulanık ortamda oluşturulmak istenen kışkırtmacı haber ve olaylara prim vermemesini temenni ediyorum. Şehit Mehmetçiklerimizin ruhları şad olsun, Allah yakınlarına sabırlar versin, bilsinler ki bu kanları yerde bırakmayacağız.

          iktidarmuhalefet.com , 03 Haziran 2010

 
 

Yazar

Recep Bayram

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar