Türkiye Gagauzya’da başkonsolosluk açacak – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Türkiye Gagauzya’da başkonsolosluk açacak

Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre Türkiye Gagauzya’da başkonsolosluk açacak.

29 Kasım 2019
A. Selim Babaoğlu
Türkiye Gagauzya'da başkonsolosluk açacak
Gagauzya Devlet Başkanı İrina Vlah

Rus yayın organı Sputnik’in duyurduğu habere göre Gagauzya’nın başkenti Komrat’ta Türk başkonsolosluğu açılacak.

Başkonsolosluk hususu Moldova Başbakanı Ion Kiku ile Türkiye’nin Moldova büyükelçisi arasındaki görüşmede ele alındı. Kısa bir müddet içinde başkonsolosluğun açılacağı bildirildi.

Türkiye ile Gagauzya arasında ikili ilişkiler güzel gelişmelerle devam ediyor. Konya Selçuklu Belediyesiyle Gagauzya Kıpçak Belediyesi geçtiğimiz aylarda bir araya gelmiş ve ortak çalışmalar yapılacağını açıklamışlardı. Gagauzya’ya Türkiye’den belediyeler ve üniversiteler giderek ortak çalışmalar yapılmaya da devam ediyor.

Kaynak : (https://m.ru.sputnik.md/politics/20191127/28352384/v-gagauzii-budet-otkryto-generalnoe-konsulstvo-turcii.html?mobile_return=no, 27/11/2019)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları