Türkiye ve Azerbaycan’dan nefes kesen tatbikat – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Türkiye ve Azerbaycan’dan nefes kesen tatbikat

Türkiye ve Azerbaycan tarafından askeri iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen ortak tatbikatta, temsili düşman hedefleri vuruldu.

6 Eylül 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Türkiye ve Azerbaycan’dan nefes kesen tatbikat

Düşmanın keşif ve sabotaj gruplarının etkisiz hale getirilmesiyle başlayan tatbikat, düşman mevzilerinin ele geçirilmesi, ateş noktalarının ve zırhlı araçların imha edilmesiyle devam etti.

Özel birliklerin de katılımı ile, temsili düşmana ait insansız hava araçları etkisiz hale getirilirken, rezerv güçlerine hava saldırısı düzenlendi. Tatbikatta toplamda 2 bin 600 asker, 200 tank ve zırhlı araç, 180 füze sistemi, top ve havan topu ile 18 helikopter ve uçak, 30’dan fazla hava savunma sistemi yer aldı.

Öncelikli hedef ise, iki ülke silahlı kuvvetleri arasındaki koordinasyonunun en üst seviyeye getirilmesi.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Vasif Talıbov ile 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın da izlediği tatbikat, Türkiye ve Azerbaycan bayrakları açılarak gerçekleştirilen uçuşun ardından sona erdi.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/turkiye-ve-azerbaycandan-savas-sahnelerini-aratmayan-tatbikat/5f53d53e01a30a39bcc45d0b, 06/09/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları