Ünlü şarkıcıdan Huawei’e Uygur Türkü darbesi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Ünlü şarkıcıdan Huawei’e Uygur Türkü darbesi

Isveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson Huawei ile işbirliğini sona erdirdi.

6 Ağustos 2020
A. Selim Babaoğlu ve Nuray Türksoy
Zara Larsson Huawei ile işini iptal etti.
Zara Larsson

ET Telecom isimli haber sitesinde çıkan haberde, İsveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson’un Huawei ile akıllı telefonlar için yaptığı iş birliğinden çekildiği duyuruldu.

Larsson beyanında Çin’in iyi bir devlet olmadığını, Doğu Türkistan’daki ve Hong Kong’taki politikalarının Huawei ile işbirliğini iptal etmesine sebep olduğunu ifade etti.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

ET Telecom adlı xəbər saytında çıxan xəbərdə İsveçli məşhur müğənni Zara Larssonun Huawei ilə ağıllı telefonlar üçün razılaşdığı iş birliyini ləğv etdiyi bildirildi.

Larsson bəyanatında Çinin yaxşı bir dövlət olmadığını, Şərqi Türkistandakı və Hong Kongdakı siyasətinin Huawei ilə iş birliyini ləğv etməsinə səbəb olduğunu ifadə etdi.

Kaynak : (https://telecom.economictimes.indiatimes.com/news/swedish-singer-zara-larsson-ends-collaboration-with-huawei/77351155, 04/08/2020

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: