Uygur Türkü kürsüye çıkınca yer yerinden oynadı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Uygur Türkü kürsüye çıkınca yer yerinden oynadı

Uygur Türkü Nursiman Abdurraşid’ın konuşması esnasında TBMM televizyonu yayını kesti.

28 Ocak 2021
A. Selim Babaoğlu
Uygur Türkü kadın grup toplantısında kürsüye çıktı.
Nursiman Abduraşid

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısı esnasında Doğu Türkistanlı Uygur Türkü Nursiman Abdurraşid’i kürsüye davet etti. Doğu Türkistanlı kadın konuşmasına başlarken TBMM’nin televizyonu yayını kesti.

Nursiman Abdurraşid konuşmasında: “Kardeşlerimiz toplama kampında. Benim Türkiye’de bulunmam ailemin başına gelen zulmün nedeni. 4 senedir annemin bile sesini duyamadım. Beni canından çok seven babam ve kardeşlerimin nerede olduğunu bilmiyorum. Uygur gençleri köle olarak çalıştırılıyor, çocuklar anne ve babalarından koparılarak toplama kamplarda Çinli olarak yetiştiriliyorlar. Gerçekten sizin bu suskunluğunuz Doğu Türkistan’daki kardeşlerimin silinmesine sebep olursa, ben nasıl inanırım ki insan haklarının olduğuna. Nasıl inanırım ki Müslüman ve Türklerin kardeş olduğuna. Bu zulme hep birlikte bir dur dememizi istiyorum” dedi.

Yorum yapın!

Comment *

  1. Uygurlar hem din, hem de kan kardeşimiz. Yapılan davranış rezalet. Kim ne derse desin: Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları