Yeni kitap: Hatıralarla Alparslan Türkeş

Furkan Sin ve Erkan Özben'in Yenisey Yayınevi aracılığıyla yayımladıkları “Hatıralarla Alparslan Türkeş” kitabında 91 kişi ile söyleşi yapılmış ve o kişilerin Alparslan Türkeş ile ilgili hatıraları esas alınmıştır.


Furkan Sin ve Erkan Özben’in Yenisey Yayınevi aracılığıyla yayımladıkları “Hatıralarla Alparslan Türkeş” kitabında 91 kişi ile söyleşi yapılmış ve o kişilerin Alparslan Türkeş ile ilgili hatıraları esas alınmıştır. Her görüşe mensup insanın bulunduğu bu kitapta; hatıralar, kişilerin siyasî görüşü önemsenmeden, objektif bir bakış açısıyla toplanmıştır. Alparslan Türkeş’in bilinmeyen özelliklerinin bulunduğu bu kitapta merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını da bulabileceksiniz. Kitabın arka kapağında ise emekli Albay, Hasan Atilla Uğur şunları yazmıştır.

“...Ayağa kalktı ve duvarda asılı olan Atatürk’ün kalpaklı resmini işaret ederek, hiç unutmadığım o sözü söyledi: ‘Çocuklar, ben hayatım boyunca onun izinden gitmeye çalıştım, siz de onun yolundan ayrılmayınız.”
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin sıkıntılı ve hareketli ortamlarında yaşamış, hem asker hem de siyasetçi olarak döneme damgasını vurmuş, işkenceler ve hapisler görmüş bir şahsiyetin hikâyesidir bu kitap…
Türk Milliyetçiliğinin “Irkçılık” olmadığını, binlerce yıllık muazzam bir kültür olduğunu dünyaya haykırmış bir liderin; kendisini tanıyanların gözünden anlatımının yapıldığı akıcı, bilgilendirici bir eserdir bu kitap…
İki Türk gencinin uzun süre büyük emek vererek hazırladıkları bir dokümandır bu kitap…
Yakın tarihimize damga vurmuş olan Alparslan Türkeş ve yaşadığı dönemi anlamak, bilmek için; görüşü ne olursa olsun bütün gençlerimizin okumalarını tavsiye ederim.” 

Ermeni Lider Levon Ter-Petrosyan ile Paris’te ne görüştü?
Süleyman Demirel’i hapisten nasıl çıkardı?
Turgut Özal, neden elini sıkmadı?
Cenazesini kim kıldırmak istedi?
Nasıl bir aile babasıydı gibi merak ettiğiniz tüm detaylar ve daha önce duymadığınız birçok anıyı kitapta bulabilirsiniz.

Yakın dönem siyasi tarihimizi anlatan ve kitaba katkı sunan isimler ise şunlardır: Abdullah Kederoğlu, Abdulkadir Erdil, Ahmet Bican Ercilasun, Ahmet Kutalmış Türkeş, Ahmet Servet Akkuş, Ahmet Vefik Alp, Akkan Suver, (Yörük) Ali Aydın, Ali Sahir Nariç, Ali Uzunırmak, Arif Vedat Alagöz, Âşık Feymani , Aytekin Yıldırım, Ayyüce Türkeş Taş, Azmi Karamahmutoğlu, Bahattin Ergezer, Baki Tuğ, Bekir Baz, Beyhan Aslan, Bozkurt İlham Gencer, Bülent Akarcalı, Cafer Güneş, Cemil Ünal, Cevat Saraç, Çınar Coşkunserçe, Enis Öksüz, Erdem Şenocak, Erdoğan Aslıyüce, Erol Dinç, Erol Dok, Ferhan Özmen, Feyzullah Budak, Fikret Eren, Gazi Çevik, Gökçen Çatlı, Hakkı Duran, Hakkı Şafak Ses, Hakverdi Satılmış, Halil Şıvgın, Hanım Halilova, Hasan Albay, Hasan Atilla Uğur, Haydar Çağlayan, Hayrettin Nuhoğlu, Hediye Akdere, Hızırbek Gayretullah, İbrahim Doğan, İbrahim Metin, İdris Yamantürk, İrfan Özcan, İskender Öksüz, Kemal Albayrak, Köksal Toptan, Lokman Abbasoğlu, Mustafa Sami Barshan, Mahir Damatlar, Mehmet Doğan, Mehmet Ekici, Mehmet Nuri Yılmaz, Muzaffer Şenduran, Nalan Tokyürek, Namık Kemal Zeybek, Nuh Mete Yüksel, Olcayto Turhan, Ozan Arif, Ömer Akın, Ramazan Mirzaoğlu, Rıza Müftüoğlu, Sadi Somuncuoğlu, Saleh Sultansoy, Sami Bal, Sedat Yazırlı, Selahattin Sarı, Sevgi Erenerol, Seyit Ahmet Sılay, Süleyman Yılmaz Soysal, Şakir Önem, Şenol Sunat, Şevket Bülend Yahnici, Taha Akyol, Tahir Şaşmaz, Talip Kaban, Tanju Kara, Tanşuğ Bleda, Tuncay Şekercioğlu, Veysel Aydoğan, Yekta Güngör Özden, Yusuf Özkan, Yusuf Tanrıverdi, Yücel Hacaloğlu, Zeki Çatlı

Yazar

MDM

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar