Yeni Zelanda başbakanı: Bu terörist bir saldırıdır! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

Suriyeliler vatanlarına dönmeli

Millî Düşünce Merkezi Suriyeli sığınmacılar için açıklama yaptı: Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi gerekmektedir. Vatanlarında yaşama hakkı kimsenin elinden alınamaz. Bu insanlar için doğal bir haktır. Bu hak Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir.
_______15 Mart 2019_______

Yeni Zelanda başbakanı: Bu terörist bir saldırıdır!

A. Selim Babaoğlu
Paylaş:
Yeni Zelanda'daki cami baskını terörist saldırı olarak değerlendirildi
Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde iki camiye düzenlenen saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti

https://edition-m.cnn.com/2019/03/14/asia/christchurch-mosque-shooting-intl/index.html?r=https%3A%2F%2Fedition.cnn.com%2F, 40 killed as gunmen open fire in two mosques in New Zealand’s Christchurch , 15/03/2019)

CNN’in aktardığı haberde Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern’in açıklamalarına yer verildi.

Başbakan Ardern cami baskınında en az 40 kişinin öldüğünü, 20 kişinin ise yaralandığını, bu günün Yeni Zelanda tarihinin en karanlık günlerinden birisi olduğunu belirtti.

Olay bir terörist saldırı olarak nitelendirilirken olayla ilgili olarak şimdilik 1 kadın ve 3 erkek olmak üzere 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Saldırganlardan birinin Avustralya doğumlu olduğu, saldırının iyi planlanmış olduğu, iki adet el yapımı patlayıcının olayda kullanılan araçlara sabitlenmiş olarak tespit edildiğini bilgisine yer verildi.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları