Yeni Zelanda başbakanı: Bu terörist bir saldırıdır! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Meselelerimiz- Sadi Somuncuoğlu   • Söz konusu açık oturum 10: Türkçesiz Türkler (Canlı yayın)

Yeni Zelanda başbakanı: Bu terörist bir saldırıdır!

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde iki camiye düzenlenen saldırıda en az 40 kişi hayatını kaybetti. Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern olayı terörist bir saldırı olarak nitelendirdi. Yerel polis ise saldırının çok iyi planlandığını el yapımı patlayıcıların da tespit edildiğini ifade etti.

15 Mart 2019
A. Selim Babaoğlu
Yeni Zelanda'daki cami baskını terörist saldırı olarak değerlendirildi
Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde iki camiye düzenlenen saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti

https://edition-m.cnn.com/2019/03/14/asia/christchurch-mosque-shooting-intl/index.html?r=https%3A%2F%2Fedition.cnn.com%2F, 40 killed as gunmen open fire in two mosques in New Zealand’s Christchurch , 15/03/2019)

CNN’in aktardığı haberde Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern’in açıklamalarına yer verildi.

Başbakan Ardern cami baskınında en az 40 kişinin öldüğünü, 20 kişinin ise yaralandığını, bu günün Yeni Zelanda tarihinin en karanlık günlerinden birisi olduğunu belirtti.

Olay bir terörist saldırı olarak nitelendirilirken olayla ilgili olarak şimdilik 1 kadın ve 3 erkek olmak üzere 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Saldırganlardan birinin Avustralya doğumlu olduğu, saldırının iyi planlanmış olduğu, iki adet el yapımı patlayıcının olayda kullanılan araçlara sabitlenmiş olarak tespit edildiğini bilgisine yer verildi.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları