Yunan ordusu alarmda! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Yunan ordusu alarmda!

Yunanistan’ın, Türkiye’nin Meis Adası yakınlarında sondaj çalışmalarına başlama niyetinin ardından alarma geçtiği belirtildi.

21 Temmuz 2020
Hilal Ülkü Şahin

Kathimerini gazetesinde sondaj çalışmaları sebebiyle ”ülke genelindeki ordu birlikleri alarma geçirildi” ifadesi yer aldı ve Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’un Kıbrıs ziyaretini yarıda keserek Atina’ya döndüğünü bildirdi.

Aynı zamanda gazete,
“Atina’nın, sonbahara kadar sürecek dönemde Doğu Akdeniz’deki genel krizin alevlenmesine hazır olduğu kaydedildi, çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgedeki gelişmeleri hızlandırma istediği yönünde belirtiler var. Türk aktivitesindeki olası artış, Yunanistan ve Mısır arasındaki münhasır ekonomik bölge sınırlama anlaşmasını önleme ya da ABD’deki seçimler öncesinde veya Avrupalılar henüz yaz tempolarında çalışırken gelişmeleri hızlandırmaya yönelik olacak” açıklamalarına yer verdi.

Kaynak: (https://www.timeturk.com/turkiye-nin-sondaj-calismalarina-baslamasi-yunan-ordusu-alarma-gecirildi/haber-1571965 , 21/07/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları